За тиждень презентують відновлений часопис екранних мистецтв «Кіно-Коло»

За тиждень презентують відновлений часопис екранних мистецтв «Кіно-Коло»

21 Червня 2024
454
21 Червня 2024
16:00

За тиждень презентують відновлений часопис екранних мистецтв «Кіно-Коло»

454
Перший випуск журналу називається «Україна в огні», над його створенням працювали майже три роки.
За тиждень презентують відновлений часопис екранних мистецтв «Кіно-Коло»
За тиждень презентують відновлений часопис екранних мистецтв «Кіно-Коло»

Видавничий дім «Антиквар» 28 червня презентує відновлений часопис екранних мистецтв «Кіно-Коло». Перший номер журналу називається «Україна в огні», над його створенням працювали майже три роки, повідомила директорка «Антиквара» Ганна Шерман.

«Професійне друковане видання — свідчення зрілості мистецької галузі. Це мотивує нас як видавців до розвитку профільних мистецьких часописів, яких на сьогодні вже три! “Медіахолдинг мистецької періодики” — проєкт Видавничого дому “Антиквар” — спирається на 18-річний досвід видання журналу про мистецтво і колекціонування “Антиквар” та щойно відновленого “Українського театру” — журналу про театральний процес у країні та світі», написала вона в колонці для «Кіно-Кола».

За словами головного редактора часопису Володимира Войтенка, назва першого випуску відсилає до загальновідомої кіноповісті Олександра Довженка.

«Таке нехитре, але болісне гасло має й це число відновлюваного на папері часопису "Кіно-Коло". Осмислюємо й висловлюємося про російсько-українську війну, котра триває століттями у тих чи тих формах», написав він у редакторській колонці для часопису.

Володимир Войтенко повідомив, що на обкладинку першого випуску видання обрали плакат братів Стенберґів, на якому зображений Амвросій Бучма в довженківському «Арсеналі» в ролі німецького воїна Першої світової, враженого німецькою ж хімічною атакою.

Цей кінообраз, додав Войтенко, «є ніби видивом скривавленої та зболеної Вкраїни. Війна на ґрунті світогляду й культур. На полі кінематографічному не останньою чергою».

Відновлений журнал, що скоро побачить світ, містить більш як двадцять публікацій, зібраних у рубриках «Розмовне коло», «Тематичне коло», «Історичне коло», «Критичне коло» та «Коло майбутнього». Їх авторами стали Володимир Войтенко, Сергій Тримбач, Ірина Цілик, Сергій Буковський, Дмитро Десятерик, Володимир Тихий, Вадим Скуратівський, Андрій Кокотюха, Денис Іванов, Дмитро Томашпольський та інші.

«Ми продовжимо писати про українське кіно, говорити про кінематограф із його творцями, дискутувати про кіно й кінопроцеси, критикувати, аналізувати й закохувати в нього публіку», запевнили у виданні.

Передзамовити перший номер журналу «Кіно-Коло» можна на сайті видавництва за посиланням.

Додамо, раніше Ганна Шерман повідомляла, що часопис «KinoКоло» також буде представлений у соцмережах, окремі тексти, архівні матеріали будуть присутні в електронному форматі.

Нагадаємо, часопис екранних мистецтв «Кіно-Коло» був першим і єдиним у незалежній Україні виданням про українське й світове кіно. Він виходив упродовж 1997–2008 років.

Фото: обкладинка та стаття головного редактора журналу «Кіно-Коло»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
454
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду