Комікс про Голокост, який отримав Пулітцера, доставили замовниці
«Ситуація вирішилася завдяки розголосу, тому дякую всім. У Twitter (Х. — Ред.) моєму партнеру писали люди, що в їхніх випадках замовлення просто знищували, бо так, були й інші випадки. Хто за це відповідальний та що робити неясно, бо Нова пошта публічно комунікувала, а митниця заявляла, що вони непричетні», — написала виконавча продюсерка.
Нагадаємо, що замовлений з-за кордону графічний роман про Голокост нібито відмовлялися пропускати в Україну через зображення символу, схожого на свастику, і хотіли буцімто утилізувати.
Державна митна служба та компанія «Нова пошта» в соціальних мережах з’ясовували, хто в цьому винен, звинувативши одне одного.
«Маус. Сповідь уцілілого»
Графічний роман нью-йоркського художника-інтелектуала Арта Шпіґельмана, який отримав Пулітцерівську премію. За сюжетом, головний герой розпитує свого батька про довоєнне життя і досвід під час Голокосту, щоби створити комікс на основі цієї історії.
«“Маус” — один із найцікавіших літературних текстів про травму другого-третього покоління після Катастрофи, про тих, хто виріс у тіні чужого болю й намагається привласнити й переповісти по-своєму досвід, що опирається оповіданню, знайшовши власний голос, всупереч тиску традиції», — розповідає про роман перекладачка видання Ярослава Стріха. Вона зазначила, що ця історія «заповнює напівпорожню нішу», оскільки розповідає про травматичний досвід тих, «кого особисто не зачепила трагедія, але кому все одно доведеться жити із провиною вцілілого і жахом секонд-генд».
Арт Шпіґельман — американський письменник, художник, автор коміксів. Його батьки — польські євреї, які були в’язнями концтаборів Аушвіц і Аушвіц ІІ (Біркенау). Перший том коміксу «Маус. Сповідь уцілілого» вийшов у 1986 році, другий — у 1991 році.
Це єдиний графічний роман, який отримав Пулітцерівську премію.
Йому також присвятили виставку в нью-йоркському Музеї сучасного мистецтва.