У Росії визнали видання Sota Media «небажаною організацією»
Генпрокуратура Росії внесла до списку «небажаних організацій» видання Sota Media. Про це повідомляє видання «Настоящее время» з посиланням на телеграм-канал прокуратури.
Прокуратура стверджує, що матеріали Sota Media нібито «є нічим іншим, як відвертими спробами дестабілізувати соціально-політичну ситуацію в Росії, спотворити обставини, що відбуваються в житті країни, створити напругу та роздратування в суспільстві». Орган заявляє, що Sota «регулярно поширювала матеріали, які дискредитують дії органів державної влади та армії РФ».
«Керівництво Sota media, члени якого є громадянами західних країн та їх резидентами, діє за завданням іноземних неурядових організацій SIA TV Rain та The Insider (Латвія), діяльність яких уже визнана небажаною на території нашої країни, а також активно взаємодіє із включеною до реєстру іноземних агентів організацією "Медиапроект "ОВД-Инфо"», — йдеться у повідомленні генпрокуратури РФ.
Редакція Sota Media у відповідь заявила, що не має стосунку до телеканалу «Дождь», видання Insider та інших «західних кураторів», і повідомила, що продовжить свою роботу в Росії, попри статус «небажаної організації». «Ми, безумовно, є противниками війни та путінського режиму і дотримуємося в роботі об'єктивних журналістських стандартів. Ця робота буде продовжена», — заявили в редакції.
Як пише «Настоящее время», нині до списку «небажаних» у Росії внесли понад 150 організацій. Перебування у списку означає, що організації заборонено працювати в країні, а громадянам Росії заборонено співпрацювати з нею під загрозою кримінального переслідування. За співробітництво з «небажаними організаціями» та їх фінансування в Росії передбачено кримінальну відповідальність — до п'яти років позбавлення волі.
Нагадаємо, раніше Мін'юст Росії вніс корпорацію «Радіо Вільна Європа» / «Радіо Свобода» до переліку «небажаних» організацій на території країни.
Згодом очільник РФ Володимир Путін підписав закон, який забороняє російським громадянам та компаніям розміщувати свою рекламу на сайтах, у соцмережах, блогах та інших ресурсах «іноземних агентів».
Фото ілюстративне: Shutterstock