Сергій Череватий замінив соратника Шарія на посаді завкафедри журналістики у Військовому інституті КНУ
Сергій Череватий замінив соратника Шарія на посаді завкафедри журналістики у Військовому інституті КНУ
Начальником кафедри військової журналістики Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка (ВІКНУ) призначений полковник Сергій Череватий. Про це повідомила Національна спілка журналістів України та підтвердив у розмові з «Детектором медіа» сам Череватий.
За словами нового керівника кафедри, сьогодні, 30 квітня, — його перший робочий день на новій посаді, головною ціллю приходу на яку він вважає реалізацію досвіду, набутого під час війни.
Адже, маючи понад 30-річний досвід роботи у військовій журналістиці, Сергій Череватий з перших днів широкомасштабного вторгнення Росії в Україну працював у військово-інформаційній сфері безпосередньо у ЗСУ. І свої знання та досвід збирається імплементувати в навчальні програми військового ЗВО.
Крім того, Череватий має й досвід викладання у Військовому інституті КНУ, вважаючи його рідним для себе. «У мене була розмова з командувачем Сухопутних військ генерал-лейтенантом Олександром Павлюком. Це дуже сучасний генерал, який як ніхто інший розуміє значення інформаційної складової війни. Під час нашої розмови я поділився своїм баченням підготовки військових журналістів, і більшість цих ідей він підтримав», — розповів Сергій Череватий НСЖУ.
Сергій Череватий — фахівець зі стратегічних комунікацій, кандидат політичних наук. Від початку повномасштабного вторгнення, будучи заступником зі стратегічних комунікацій тодішнього командувача оперативно-стратегічного угруповання «Хортиця» Олександра Сирського, організував у Києві Інформаційний штаб. Після того працював речником Східного угруповання військ Збройних сил України.
Нагадаємо, 6 березня 2024 року «Детектор медіа» опублікував новину «Завідувати кафедрою журналістики у військовому виші призначили екскандидата в депутати від “Партії Шарія”». Геннадія Ніколайчука призначили на посаду начальника кафедри восени 2023 року. Як стало відомо «Детектору медіа» з відкритих джерел, у 2019 році Ніколайчук балотувався до Верховної Ради України під номером 20 від «Партії Шарія». Інформація про його участь у парламентських виборах за списками «Партії Шарія» збереглася у відкритих джерелах, зокрема на сайті Руху «Чесно». Партію у вересні 2022 року заборонили в Україні, а самого Анатолія Шарія обвинувачують у державній зраді.
Джерела «Детектора медіа» у ВІКНУ повідомили, що до публікації керівництво вишу не знало про співпрацю Геннадія Ніколайчука з проросійською політичною силою. Також джерела стверджують, що за кілька тижнів після призначення на посаду начальника кафедри, 8 грудня 2023 року, Ніколайчук отримав звання полковника.
8 квітня 2024 року «Детектору медіа» стало відомо про те, що Геннадія Ніколайчука зняли з посади начальника кафедри журналістики у військовому виші. Як повідомили два джерела «ДМ» у ВІКНУ, це відбулось «під тиском публічності».
У пресслужбі вишу інформацію про зняття екссоратника Шарія з посади тоді не підтвердили і не спростували. Згідно з офіційною відповіддю на повторний запит «Детектора медіа» за підписом начальника ВІКНУ генерала Анатолія Шевченка, «надання подальших оцінок буде можливим після завершення службового розслідування».
Фото: «АрміяІнформ»