Юрій Ігнат: Мій рекорд — 38 коментарів і ввімкнень за день
Колишній речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат розповів, що в середньому протягом робочого дня давав приблизно п’ять-десять коментарів медіа. За його підрахунками, рекордними були 38 коментарів восени 2023 року. Про це він сказав в інтерв’ю «Детектору медіа».
«Я колись порахував — [рекорд був] 38 [коментарів] за добу. Це було восени 2023 року, коли завершився масований обстріл, багато ракет і дронів летіло. Треба було на різних майданчиках роз’яснити людям, що відбувається, як спрацювали Повітряні сили, чому тут збили, а тут не збили. Треба було також дати інформацію на Захід», — розповів Ігнат.
За його словами, серед тих, з ким Ігнат спілкувався того дня, були New York Times, Washington Post, ВВС, CNN.
«В “спокійний” день зазвичай я давав приблизно п’ять-десять коментарів і ввімкнень. Крім того, було чимало іншої роботи — відповідати на запити, для когось організувати зйомку, інтерв’ю, координувати соцмережі, є, зрештою, паперові справи», — розповів Ігнат.
Він поділився також, що часом брав на себе відповідальність за миттєве оприлюднення певної інформації, у випадках, коли чекати на погодження не було часу.
«Я, звичайно, працював у рамці, але часто виходив поза її межі, брав на себе відповідальність за миттєве оприлюднення певної інформації, бо інколи чекати на погодження не було часу. Коли йдуть обстріли балістикою — це питання кількох хвилин, і, розуміючи, наскільки підвищений градус суспільного інтересу, потрібно дуже оперативно реагувати. У таких випадках я спирався на власний досвід і довіру командування. Дуже важливо, щоб у вищого командира була пряма комунікація з керівником пресслужби та довіра до нього. У нас це було», — розповів комунікаційник.
Він додав також, що в цілому зобов’язаний погоджувати інформацію зі своїм безпосереднім керівництвом — командувачем ПС Миколою Олещуком, заступниками командувача, синхронізувати її з іншими органами військового управління — Генеральним штабом, Міністерством оборони, подеколи з вищими інстанціями, — щоб не було дискомунікації.
Виходячи зі свого досвіду, Ігнат розповів, що кількість запитів від закордонних журналістів на інтерв’ю та коментарі стала меншою після нападу ХАМАСу на Ізраїль у жовтні 2023 року. Зокрема, інтерес до України популярної серед переважно мусульманського населення Близького Сходу та Африки «Аль Джазіри» практично зник після початку конфлікту в Ізраїлі. «Принаймні вони фактично не звертаються з пропозицією ввімкнень», — сказав Ігнат.
Втім, загалом Повітряні сили щодня отримують чимало запитів від іноземних медіа. «Втім, реалізація усіх цих запитів малоймовірна, адже більшість колег хочуть познімати “Петріот”», — сказав ексречник.
Читайте також: