Карандєєв про бронювання працівників медіа: Українські ЗМІ є опорою національної безпеки України

Карандєєв про бронювання працівників медіа: Українські ЗМІ є опорою національної безпеки України

9 Квітня 2024
1012
9 Квітня 2024
11:46

Карандєєв про бронювання працівників медіа: Українські ЗМІ є опорою національної безпеки України

1012
На думку в.о. міністра, «хейт» щодо бронювання працівників сфери культури і медіа — це прояв неповаги до тих, хто чесно та якісно виконує свою роботу, і примітивна оцінка значення культури в країні, що воює.
Карандєєв про бронювання працівників медіа: Українські ЗМІ є опорою національної безпеки України
Карандєєв про бронювання працівників медіа: Українські ЗМІ є опорою національної безпеки України

Виконувач обов'язків міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв пояснив бронювання від мобілізації працівників медіа тим, що в умовах війни українські ЗМІ є «джерелом правдивої інформації і опорою національної безпеки України». 

«Під час війни, коли ворог маніпулює громадською думкою в Україні та за кордоном, поширює дезінформацію та відверту брехню — українські ЗМІ є джерелом правдивої інформації і опорою національної безпеки України. Тому частина працівників цієї сфери теж заброньована», — написав в. о. міністра у фейсбуці.

Карандєєв також прокоментував «хейт» навколо теми бронювання працівників сфери культури, зокрема циркових колективів. На його думку, це прояв неповаги до тих, хто чесно та якісно виконує свою роботу, «примітивна оцінка їх суспільного значення» і «значення культури в країні, що воює».

За словами очільника МКІП, державне підприємство «Дирекція пересувних циркових колективів України» — це «не вуличне шапіто, як хтось малює у своїй уяві, а професійний колектив висококласних майстрів своєї справи». Колектив постійно гастролює по всій території України, виступає в госпіталях, в укриттях й непристосованих приміщеннях, на деокупованих територіях й у найвіддаленіших громадах. За 2023 рік він провів 1510 вистав, які відвідали майже 145 тисяч глядачів у 17 областях України. За два місяці 2024 року — вже 182 вистави в 14 областях.

«Обов’язок влади — забезпечити сталість та хоча б мінімальну спроможність функціонування такого колективу, як і кожного іншого закладу культури, який, не зважаючи на виклики війни, не припинив свою діяльність, не розбігся по закордонах, а відповідально виконує своє мистецьке мобілізаційне завдання», — написав в. о. міністра.

Він повідомив, що Дирекція пересувних циркових колективів подала на бронювання лише 14 осіб — 11 виконавців найскладніших циркових жанрів і ще трьох технічних працівників — це менше 10% усього колективу. При цьому вісім працівників Дирекції сьогодні служать у лавах ЗСУ.

«Люди критично важливі культурі. Культура та медіа критично важливі державі. Відповідальна влада має не тільки про це говорити, але й своїми виваженими і професійними рішеннями забезпечувати нашу стійкість і на фронті, і в тилу», — підсумував Карандєєв.

Нагадаємо, напередодні, 8 квітня, стало відомо, що Міністерство культури та інформаційної політики (МКІП) підтвердило телеканалам, які беруть участь у створенні телемарафону «Єдині новини», статус організацій, критично важливих для функціонування економіки й забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.

Ідеться про ТОВ «Ми — Україна» (телеканал «Ми —Україна»), ТОВ «ТРК "Студія 1+1"» (телеканал «1+1»), ТОВ «МК ТРК» (телеканал ICTV), ПрАТ «Телеканал "Інтер"» (телеканал «Інтер»), державне підприємство «Парламентський телеканал "Рада"» (телеканал «Рада») та АТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України».

Крім того, такий же статус МКІП надав Національній спілці журналістів України (відповідний наказ був підписаний ще 19 січня). А також компанії «Кінокіт», яка виробляє контент державному телеканалу «Рада» для телемарафону «Єдині новини».

За даними «Інтерфакс — Україна», від початку 2024 року такий статус уже надали представництву Британської телерадіомовної корпорації (ВВС), Українському національному інформаційному агентству «Укрінформ», ТОВ «Новий канал», ТОВ «Старлайт медіа», ТОВ «Телеканал СТБ», ТОВ «Хмарочос медіа», ТОВ «УНІАН ТБ», представництву Deutsche Welle, ПрАТ «ТК "ТЕТ"», ТОВ «ТРК "НБМ"», а також низці інших підприємств, установ та організацій, що перебувають у сфері відання МКІП.

За даними інформагентства, станом на лютий 2024 року в Україні було 143 підприємства, установи та організації у сфері культури та інформаційної політики, які є критично важливими для функціонування економіки й забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.

Ростислав Карандєєв повідомив, що в кожному закладі культури та інформаційної сфери, який належить до стратегічного напряму, відомство забезпечило бронювання 50% військовозобов'язаних.

Читайте також: 

Фото: «Укрінформ»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1012
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду