Військовий інститут проводить службове розслідування щодо полковника Ніколайчука, який балотувався до Верховної Ради від «Партії Шарія»
Військовий інститут проводить службове розслідування щодо полковника Ніколайчука, який балотувався до Верховної Ради від «Партії Шарія»
Військовий інститут Київського національного університету ім. Т. Шевченка (ВІКНУ) проводить службове розслідування «по факту можливих правопорушень в діях посадових осіб». Про це йдеться у відповіді на запит «Детектора медіа» за підписом начальника ВІКНУ, бригадного генерала Анатолія Шевченка.
У листі також міститься прохання «за наявності будь-якої задокументованої інформації, що допоможе в об’єктивному проведенні службового розслідування, повідомити командування Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка».
Нагадаємо, що 6 березня «Детектор медіа» опублікував новину «Завідувати кафедрою журналістики у військовому виші призначили екскандидата в депутати від “Партії Шарія”». Геннадія Ніколайчука призначили на посаду начальника кафедри восени 2023 року. Як стало відомо «Детектору медіа» з відкритих джерел, у 2019 році Ніколайчук балотувався до Верховної Ради України під номером 20 від «Партії Шарія». Інформація про його участь у парламентських виборах за списками «Партії Шарія» збереглася у відкритих джерелах, зокрема на сайті Руху «Чесно». Партію у вересні 2022 року заборонили в Україні, а самого Анатолія Шарія обвинувачують у державній зраді.
Джерела «Детектора медіа» у ВІКНУ повідомили, що до публікації керівництво вишу не знало про співпрацю Геннадія Ніколайчука з проросійською політичною силою. Також джерела стверджують, що за кілька тижнів після призначення на посаду начальника кафедри, 8 грудня 2023 року, Ніколайчук отримав звання полковника.
«Детектор медіа» звернувся до ВІКНУ з офіційним запитом щодо призначення соратника Шарія начальником кафедри військової журналістики. Редакція звернулася по коментар і до Геннадія Ніколайчука.
Ніколайчук проігнорував запит редакції на коментар. ВІКНУ не відповів, чи мав доступ начальник кафедри військової журналісти до секретних матеріалів або держтаємниці.
На даний момент «Детектор медіа» звернувся до Військового інституту КНУ з новим запитом щодо результатів службової перевірки.
Оскільки згаданий військовий виш перебуває у підпорядкуванні Сухопутних військ ЗСУ, редакція звернулася також до Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського з проханням відповісти на питання: яким є максимальний термін службового розслідування у військових навчальних закладах за фактом, правдивість чи хибність якого можна довести шляхом запиту відповідних документів у Центральній виборчій комісії України?
Також редакція спрямувала запит до Служби безпеки України з проханням повідомити, чи підлягає кандидат на посаду завідувача кафедри ВІКНУ перевірці, і якщо так, то чи проводила СБУ таку перевірку.
- Читайте також: Завідувати кафедрою журналістики у військовому виші призначили екскандидата в депутати від «Партії Шарія»
Фото: «Армія Інформ»