Держкомтелерадіо розпочав прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка
Держкомтелерадіо розпочав прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка
Держкомтелерадіо до 1 травня прийматиме публіцистичні твори на здобуття премії імені Івана Франка в галузі інформаційної діяльності. Про це повідомили на офіційному сайті Міністерства культури та інформаційної політики України.
Премію розподіляють у чотирьох категоріях: за найкращу публікацію у друкованих медіа, за найкращий твір у телевізійній сфері, за найкращий твір у радіомовній сфері та за найкращу наукову роботу в інформаційній сфері.
До конкурсу можна подати нові оригінальні публіцистичні твори, що «сприяють утвердженню історичної пам’яті народу, його національної свідомості та самобутності, спрямовані на державотворення і демократизацію українського суспільства».
Матеріали мають бути оприлюднені в завершеному вигляді впродовж останніх трьох років, але не пізніше, як за пів року до їх висунення. Кандидатура може висуватися на здобуття премії лише з одним твором.
Учасники мають подати:
- клопотання про присудження премії з короткою характеристикою публікації (твору) та його автора (авторів);
- примірник твору на матеріальному носієві з підтвердженням його оприлюднення;
- копію паспорта (у разі висунення на здобуття премії колективу — копії паспортів кожного члена колективу).
Творчі роботи з позначкою «на здобуття премії імені Івана Франка в галузі інформаційної діяльності» потрібно надіслати за адресою: 01001, м. Київ, вул. Прорізна, 2, Держкомтелерадіо України. Клопотання про присудження премії з короткою характеристикою твору та його автора (у форматі word), а також електронну версію твору необхідно подати на електронну адресу iv@comin.gov.ua.
Детальніше з положенням про премію можна ознайомитись тут.
Премію в галузі інформаційної діяльності присуджують 27 серпня до дня народження Івана Франка в розмірі десяти тисяч гривень кожна за рахунок коштів, передбачених на цю мету в державному бюджеті.
Нагадаємо, у 2023 році переможцями премії стали:
- Володимир Кузик — у номінації «За кращу публікацію у друкованих засобах масової інформації» за збірку публіцистичних творів «Дивниця»;
- режисер Сергій Лисенко та сценарист Олександр Зінченко — в номінації «За кращий твір у телевізійній сфері» за документальний фільм «Колапс: як українці зруйнували імперію зла»;
- Олена Гусейнова та Мирослав Лаюк — у номінації «За кращий твір у радіомовній сфері» за цикл радіопередач спецпроєкту «Леся Українка: 30 радіоісторій», присвяченого 150-річчю з дня народження визначної поетеси;
- Валерій Король і Григорій Любовець — у номінації «За кращу наукову роботу в інформаційній сфері» за монографію «Контент негативу.
У 2021 році лауреатами премії Франка були працівники Суспільного, члени наглядової ради НСТУ та медіаюрист. Зокрема, в номінації «За кращу наукову роботу в інформаційній сфері» лауреатами стали автори книги «Суспільне мовлення в Україні: історія створення та виклики» («Друкарня Віол», Київ, 2019) Світлана Остапа, Вадим Міський та Ігор Розкладай.