80% українців вірять у перемогу у війні, — опитування
Як свідчать результати опитування, представлені в доповіді Мюнхенської конференції з безпеки, для 92% українців прийнятними умовами для припинення вогню є лише повне виведення військ Росії з усіх територій України, включаючи Крим. Лише 14% погодилися б на повернення стану до 24 лютого 2022 року.
Результати опитування Munich Security Index було оприлюднено напередодні Мюнхенської конференції з безпеки, що розпочнеться 16 лютого, передають «Європейська правда» та «Укрінформ».
Згідно з результатами опитування, 80% українців вірять, що Україна переможе у війні.
Приєднатися до ЄС і НАТО бажають 84% і 79% українців, відповідно. Респонденти сподіваються, що цього вдасться досягти протягом п’яти років. Три чверті не проти тимчасового погіршення стандарту життя задля швидкого вступу до ЄС.
Інший блок опитувань стосувався громадської думки у країнах «Великої сімки». Як свідчать результати дослідження, наприкінці 2022 року Росію сприймали як найвищий ризик респонденти у п’яти країнах G7, тепер — лише у Великій Британії та Японії. Для мешканців Німеччини стурбованість російською загрозою нині на 7-му місці, для мешканців Франції — на 6-му, Італії — на 12-му.
Загалом у 2022 році респонденти в країнах G7 сприймали російську загрозу як найбільшу проблему, а наприкінці 2023 року вона опинилась на 4-му місці.
Натомість помітно зросла стурбованість щодо можливої масової міграції внаслідок збройних конфліктів, змін клімату, а також щодо радикального ісламістського тероризму, особливо в Європі та Північній Америці. Так, серед мешканців Німеччини і Франції побоювання щодо міграції і тероризму тепер на першому місці, в Італії вони наступні у списку після «кліматичних» загроз.
Серед країн G7 також помітно зросло занепокоєння щодо загрози з боку Ірану.
У США найбільшою загрозою вбачають кібератаки, потім — політичну поляризацію у суспільстві, на третьому місці — загрозу з Китаю.
Опитування провели наприкінці жовтня — на початку листопада у 12 країнах G7 та БРІКС, за винятком Росії, із залученням авторитетних соціологічних компаній. Репрезентативні вибірки по 1000 осіб, можлива похибка становить 3,1 відсотка.
- Читайте також: Довіра до Путіна у світі рекордно впала, — соцопитування