detector.media
Роман Мельник
«Детектор медіа»
12.02.2024 17:31
80% українців вірять у перемогу у війні, — опитування
80% українців вірять у перемогу у війні, — опитування
Про це свідчать соціологічні дослідження, оприлюднені напередодні Мюнхенської конференції з безпеки. Тим часом у громадській думці мешканців країн «Великої сімки» загроза з боку Росії втратила першість, поступившись міграції, зміні клімату та ісламському тероризму.

Як свідчать результати опитування, представлені в доповіді Мюнхенської  конференції з безпеки, для 92% українців прийнятними умовами для припинення вогню є лише повне виведення військ Росії з усіх територій України, включаючи Крим. Лише 14% погодилися б на повернення стану до 24 лютого 2022 року.

Результати опитування Munich Security Index було оприлюднено напередодні Мюнхенської конференції з безпеки, що розпочнеться 16 лютого, передають «Європейська правда» та «Укрінформ».

Згідно з результатами опитування, 80% українців вірять, що Україна переможе у війні.

Приєднатися до ЄС і НАТО бажають 84% і 79% українців, відповідно. Респонденти сподіваються, що цього вдасться досягти протягом п’яти років. Три чверті не проти тимчасового погіршення стандарту життя задля швидкого вступу до ЄС.

Інший блок опитувань стосувався громадської думки у країнах «Великої сімки». Як свідчать результати дослідження, наприкінці 2022 року Росію сприймали як найвищий ризик респонденти у п’яти країнах G7, тепер — лише у Великій Британії та Японії. Для мешканців Німеччини стурбованість російською загрозою нині на 7-му місці, для мешканців Франції — на 6-му, Італії — на 12-му. 

Загалом у 2022 році респонденти в країнах G7 сприймали російську загрозу як найбільшу проблему, а наприкінці 2023 року вона опинилась на 4-му місці. 

Натомість помітно зросла стурбованість щодо можливої масової міграції внаслідок збройних конфліктів, змін клімату, а також щодо радикального ісламістського тероризму, особливо в Європі та Північній Америці. Так, серед мешканців Німеччини і Франції побоювання щодо міграції і тероризму тепер на першому місці, в Італії вони наступні у списку після «кліматичних» загроз. 

Серед країн G7 також помітно зросло занепокоєння щодо загрози з боку Ірану.  

У США найбільшою загрозою вбачають кібератаки, потім — політичну поляризацію у суспільстві, на третьому місці — загрозу з Китаю. 

Опитування провели наприкінці жовтня — на початку листопада у 12 країнах G7 та БРІКС, за винятком Росії, із залученням авторитетних соціологічних компаній. Репрезентативні вибірки по 1000 осіб, можлива похибка становить 3,1 відсотка. 

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY