Мовний омбудсман закликав правоохоронців проводити затримання українською мовою

Мовний омбудсман закликав правоохоронців проводити затримання українською мовою

23 Січня 2024
2170
23 Січня 2024
11:50

Мовний омбудсман закликав правоохоронців проводити затримання українською мовою

2170
Напередодні ДБР оприлюднило відео, як працівники Бюро при затриманні Романа Гринкевича звертаються до нього російською мовою.
Мовний омбудсман закликав правоохоронців проводити затримання українською мовою
Мовний омбудсман закликав правоохоронців проводити затримання українською мовою

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь закликав представників правоохоронних органів дотримуватись положень Закону про державну мову та проводити затримання українською.

22 січня ДБР оприлюднило відео затримання підозрюваного в постачанні для української армії неякісного одягу Романа Гринкевича. На відео чутно, як працівники правоохоронного органу звертаються до підозрюваного російською мовою.

У відповідь на це Тарас Кремінь заявив, що представники правоохоронних органів зобов’язані при виконанні службових обов’язків послуговуватись державною мовою.

«Громадяни гостро реагують на порушення своїх мовних прав та звертаються до мене з проханням втрутитися в ситуацію. Сподіваюсь, що надалі таких інцидентів не буде», — написав Кремінь у фейсбуці.

Він нагадав, що правоохоронці належать до осіб, які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків, відповідно до пунктів 7 та 8 статті 9 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

«УП» відзначає, що невдовзі після публікації на ютуб-каналі ДБР уже з’явилося відео затримання Гринкевича з українськими субтитрами.

Нагадаємо, у 2023 році Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь наклав 21 штраф за порушення мовного закону. Зокрема, нещодавно Кремінь наклав штраф на київського таксиста, який відмовився обслуговувати пасажирок українською мовою. Він має сплатити до міського бюджету 3400 грн. 

Як відомо, у 2023 році мовний омбудсман отримав 3692 звернення громадян про порушення Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Це найбільша кількість скарг за всі роки існування інституту Уповноваженого із захисту державної мови і на 30% більше, ніж у 2022 році. Майже половина звернень (1822) пов’язані з порушеннями у сфері обслуговування споживачів. 

На фото: Тарас Кремінь / Максим Поліщук, «Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2170
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду