В Україну повернули ще одного підлітка, який був депортований до РФ з Маріуполя
В Україну повернули ще одного підлітка, який був депортований до РФ з Маріуполя
В Україну вдалося повернути ще одного юнака, незаконно депортованого до Росії з тимчасово окупованого Маріуполя.
Про це повідомило Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, передає Укрінформ.
У відомстві поінформували, що у квітні 2022 року 17-річного Олександра у складі групи, яка налічувала 31 дитину, вивезли з Маріуполя під Москву. Переважна більшість у цій групі були сиротами або позбавленими батьківського піклування.
Напередодні Нового року до Департаменту кризового реагування Мінреінтеграції звернулася громадська діячка, яка опікується поверненням дітей.
«І ось нова маленька перемога. Зараз Олександр вже у Києві. Він п’ятий із цієї групи, кого вдалося повернути. За майже два роки на чужині досяг повноліття, але весь цей час дуже хотів повернутися», — повідомили в міністерстві.
Мінреінтеграції висловило вдячність голові правління громадської спілки «Українська мережа за права дитини» Дар’ї Касьяновій та Міністерству закордонних справ України.
Нагадаємо, що лише протягом осені 2023 року росіяни вивезли з тимчасово окупованих територій до РФ 10 тисяч українських дітей, нібито «на оздоровлення».
Як повідомляв нещодавно український омбудсман Дмитро Лубінець, на сьогодні Україна офіційно підтверджує депортацію окупантами до Росії понад 19 540 українських дітей.
За словами Лубінця, українська влада зараз має дуже багато ініціатив щодо повернення українських дітей, хоч і не має надто багато інструментів для цього, але шукає все нові і нові конкретні способи.
«Якщо ми повертатимемо одну дитину щодня, то нам треба для цього 55 років. І це на тлі того, що РФ щодня продовжує депортувати все нові і нові групи українських дітей з території нашої держави», — заявив Дмитро Лубінець.
У липні російська уповноважена з прав дитини Марія Львова-Бєлова оголосила, що з початку повномасштабного вторгнення Росія «прийняла» понад 700 тисяч українських дітей. Більшість із них, за її словами, «приїхали» до Росії з батьками чи іншими родичами. При цьому, за її словами, на територію Росії також «прибули» близько 1,5 тисячі дітей із сиротинців або дітей, які залишилися без піклування. 288 дітей з окупованої території Донеччини, як повідомила Львова-Бєлова, були влаштовані в Росії в прийомні сімʼї.
При цьому президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна може підтвердити документально близько 20 000 випадків примусового переміщення українських дітей, але реальна їх кількість більша.
27 квітня 2023 року Парламентська асамблея Ради Європи визнала геноцидом депортацію та насильницьке переміщення українських дітей на територію Росії.
17 березня Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт президента Росії Володимира Путіна та уповноваженої президента РФ з прав дитини Марії Львової-Бєлової через скоєння ними воєнного злочину — незаконної депортації та переміщення дітей з окупованих районів України до РФ, яке відбувалося щонайменше з 24 лютого 2022 року.
У червні Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення опублікувала на своєму сайті звіт щодо того, яку відповідальність російські ЗМІ несуть за депортацію українських дітей.
Нещодавно уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець вперше підтвердив факт зміни імені та прізвища українській дитині, яку депортували з окупованих територій до Росії. Йдеться про 10-місячну Маргариту Прокопенко з Херсона, яку вивезли до Москви та «удочерили» лідер партії «Справедливая Россия» Сергій Миронов та його дружина. Це вперше Україна підтвердила факт зміни імені депортованій українській дитині і вперше підтверджено факт участі в депортації російського топполітика.
- Читайте також: «Вкрадене дитинство». Як російська пропаганда виправдовує депортацію дітей у Росію та звинувачує Україну у злочинах проти них
Фото ілюстративне, з відкритих джерел