Як спілкуватися чуйно: на ютубі стартував відкритий курс про комунікації під час війни

Як спілкуватися чуйно: на ютубі стартував відкритий курс про комунікації під час війни

21 Грудня 2023
874
21 Грудня 2023
22:01

Як спілкуватися чуйно: на ютубі стартував відкритий курс про комунікації під час війни

874
Курс, який складається з п'яти тематичних лекцій, створено для широкого кола українців, зокрема військових/ветеранів та їхніх родин; сімей, які переживають втрату; переміщених українців та родин, які приймають у себе внутрішньо переміщених осіб.
Як спілкуватися чуйно: на ютубі стартував відкритий курс про комунікації під час війни
Як спілкуватися чуйно: на ютубі стартував відкритий курс про комунікації під час війни

З 21 грудня на ютубі cтартує відеокурс із чуйної комунікації «Як спілкуватися чуйно, коли ми проживаємо війну». На ньому експертки та запрошені гості обговорюватимуть, які виклики постають перед українським суспільством на тлі війни, та даватимуть конкретні поради щодо чуйного спілкування. Зокрема, як коректно підтримувати військових та їхні родини або тих, хто  пережив втрату. Про це «Детектору медіа» повідомили у Фонді ООН у галузі народонаселення (UNFPA).

Експерти також діляться техніками самопідтримки, обговорюють досвід переміщених українців, а також те, як війна вплинула на стосунки в українських родинах, ідеться в повідомленні.

Ведучі відеокурсу — головна редакторка «Громадського радіо», ведуча, тренерка з чутливої комунікації Тетяна Трощинська та директорка «Центру психічного здоровʼя та реабілітації ветеранів «Лісова поляна» МОЗ України Ксенія Возніцина. Запрошений гість — Максим Колесников, ветеран ЗСУ, звільнений з полону.

Курс складається з п'яти тематичних лекцій:

  1. Про чутливе спілкування у нових реаліях і те, як нам зрозуміти одне одного попри різний досвід під час війни.
  2. Про те, як спілкуватися військовим та цивільним і які міфи є в суспільстві щодо реінтеграції військових.
  3. Про травму втрати  і як допомогти людині в цій травмі, при тому не ранити і не знецінити біль.
  4. Про переміщених українців, їхню адаптацію та підтримку з боку громади, яка їх приймає.
  5. Про стосунки в родині і як на них позначається війна.

Зйомкам курсу передували неформальні офлайн-бесіди  за участі ведучих у чотирьох українських містах: Ірпені, Запоріжжі, Кропивницькому та Львові. Питання обговорень також лягли в основу лекцій відеокурсу. Відкрита розмова в Ірпені стала основною  першого відео.

Курс створено для широкого кола українців, зокрема військових/ветеранів та їхніх родин, сімей, які переживають втрату, переміщених українців та родин, які приймають у себе внутрішньо переміщених осіб. 

Відеокурс створено у межах кампанії «Зроби крок. Чуйність перемагає насильство». Кампанія відбувається за ініціативи Офісу віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та за сприяння першої леді України. Реалізовується у співпраці з урядовою Уповноваженою з питань гендерної політики та за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA).

Лекції  доступні на сайті UNFPA  та на ютубі. 

 Фото: фейсбук-сторінка Тетяни Трощинської

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
874
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду