Помер колишній державний секретар США Генрі Кіссінджер
Помер колишній державний секретар США Генрі Кіссінджер, повідомила британська газета The Guardian. Цього року у травні дипломату виповнилося 100 років.
Кіссінджер народився у 1923 році в Німеччині. Став американським політиком, дипломатом та політологом. Був державним секретарем Сполучених Штатів і радником з національної безпеки. Його вважають одним із найвпливовіших зовнішньополітичних стратегів США 1970-х років. Із ним пов’язують короткочасне пом'якшення військово-політичного протистояння СРСР з країнами Заходу. У 1973 році став лауреатом Нобелівської премії миру («На знак визнання заслуг у зв'язку з перемир'ям у В'єтнамі»).
Як писав «Детектор медіа», у січні цього року на Всесвітньому економічному форумі в Давосі Генрі Кіссінджер заявив, що підтримує можливість вступу України до НАТО.
25 травня 2022 року Кіссінджер на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що Україна повинна піти на переговори з Росією, навіть якщо для цього знадобляться поступки. Тоді він казав, що переговори між РФ і Україною повинні початися в найближчі два місяці, перш ніж настануть наслідки, які буде нелегко подолати.
У відповідь на цю заяву радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк назвав Кіссінджера «давоським панікером».
На слова колишнього держсекретаря США відреагував і президент Володимир Зеленський: «Таке враження, що у пана Кіссінджера на календарі не 2022 рік, а 1938-ий, і він думав, що говорить з аудиторією не в Давосі, а в тодішньому Мюнхені».
Кіссінджера внесли до бази «Миротворця» через «поширення наративів російсько-фашистської пропаганди і шантажу», назвавши дипломата «співучасником злочинів російської влади проти України та її громадян».
Однак у липні 2022 року Кіссінджер закликав Захід та Україну під час можливих переговорів з Росією не поступатися територіями, окупованими після початку повномасштабної війни.
30 вересня Україна оголосила про подачу заявки на пришвидшений вступ до Північноатлантичного альянсу.
Поки триватиме розгляд заявки на вступ до НАТО, Україна пропонує реалізувати пропозиції щодо гарантій безпеки згідно з Київським безпековим договором.
Генсек НАТО Єнс Столтенберг, коментуючи заявку України, підкреслив, що вступ України в НАТО залежить від згоди усіх членів Альянсу. Пізніше Столтенберг заявив, що одного дня Україна стане членом НАТО, але це не станеться в короткі терміни.
Фото: скриншот