The Observer: Захід не має допустити послаблення підтримки України у війні з Росією на тлі інших викликів

The Observer: Захід не має допустити послаблення підтримки України у війні з Росією на тлі інших викликів

6 Листопада 2023
1028
6 Листопада 2023
12:22

The Observer: Захід не має допустити послаблення підтримки України у війні з Росією на тлі інших викликів

1028
Британські журналісти акцентують, що події на Близькому Сході відвернули увагу всього світу від України якраз у той момент, коли війна ввійшла у критично важливу стадію.
The Observer: Захід не має допустити послаблення підтримки України у війні з Росією на тлі інших викликів
The Observer: Захід не має допустити послаблення підтримки України у війні з Росією на тлі інших викликів

Одна з найдавніших та найавторитетніших британських газет The Observer вийшла з редакційною статтею, у якій наголошує, що країни Заходу не мають допустити послаблення підтримки України у війні з Росією на тлі інших викликів. 

The Observer (яка з 90-х років належить The Guardian) звертає увагу західних лідерів на те, що глава української держави Володимир Зеленський гостро потребує підтримки на тлі контрнаступу, який ЗСУ проводять на фронті і який поки що не приніс суттєвих результатів.

Ба більше, події на Близькому Сході відвернули увагу всього світу і, зокрема, медіа, якраз у той момент, коли війна в Україні ввійшла у критично важливий період. За словами авторів публікації, від цієї ситуації виграла лише одна людина — російський диктатор Путін, який у лютому 2022 року наказав провести незаконне, неспровоковане повномасштабне вторгнення в Україну.

У матеріалі пишуть, що Зеленський та його західні прихильники ще на початку 2023 року були оптимістичні щодо того, що російські сухопутні війська, погано керовані та часто погано оснащені, можуть бути викинуті з окупованих територій на сході та півдні України. Коли контрнаступ ЗСУ нарешті розпочався, прогрес був не таким оптимістичним, оскільки йому перешкоджали мінні поля та укріплена російська оборона.

«Сили Москви зазнали величезних втрат у недавніх боях. Однак очевидно, що Путіна та його генералів мало хвилює життя своїх молодих призовників. Це була ключова критика з боку лідера найманців “Вагнера” Євгенія Пригожина, чия нерозсудливість коштувала йому життя. Натомість Путін посилює удари безпілотників, артилерії та ракет», — пишуть автори.

Наразі перспектив мирних переговорів між Україною та РФ немає, адже і Київ, і Кремль відкидають висловлювання про те, що ситуація на полі бою зайшла в глухий кут.

Водночас Київ побоюється, що військова допомога Штатів та ЄС може істотно скоротитися без швидкого та відчутного прогресу на фронті. Про це вже є перші «дзвіночки» з Вашингтона, де праве крило республіканців не захотіло підтримати бюджетний запит Байдена одночасно Ізраїлю та Україні.

«Проте Білий дім рішуче налаштований підтримувати віру в Україну — з причин, що виходять за межі самого конфлікту. Міністр оборони США Ллойд Остін чітко сказав про це: “Можу гарантувати, що без нашої підтримки Путін досягне успіхів”», — нагадують журналісти.

Також вони наводять нещодавні заяви експрезидента РФ Дмитра Медведєва про те, що Росія бачить у Польщі «небезпечного ворога» та Польща, підтримуючи Україну, ризикує «втратою державності».

«Зараз, коли Путін явно налаштований на “перемогу” — хоч би що він вкладав у це і хоч би якою була ціна, — для Заходу не час похитнутися у своїй підтримці  України», — підсумовує The Observer.

Раніше «Детектор медіа» повідомляв про те, що Зеленський в ефірі NBC назвав Путіна «довбаним терористом»

Також ми писали про те, що The New York Times перепросила за публікацію, в якій поклала вину за вибух у лікарні в Секторі Гази на Ізраїль

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1028
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду