Українська кіноакадемія оголосила список фільмів, які отримають гранти на постпродакшн від Netflix
Українська кіноакадемія оголосила список фільмів, які отримають гранти на постпродакшн від Netflix
Головною метою грантової програми є підтримка і допомога українським митцям, які постраждали внаслідок війни. Для того, щоб кінотворці могли продовжувати свою роботу, грантодавці покриватимуть витрати з постпродакшену. Кожна зі стрічок отримає грантову підтримку в розмірі 10 тисяч доларів, повідомляє Українська кіноакадемія.
У конкурсі брали участь художні фільми, а також документальні повнометражні стрічки. Це могли бути роботи, які ще перебувають в знімальному процесі або вже перейшли до стадії постпродакшену.
До переліку фільмів-переможців увійшли:
- «Демони» (режисерка Наталя Ворожбит, продюсери Дмитро Мінзянов та Даріуш Яблонський);
- «Дівія» (режисер Дмитро Грешко, продюсери Поліна Герман та Гліб Лук'янець);
- «Дім за склом» (режисер Тарас Дронь, продюсери Ігор Савиченко, Валерія Сочивець, Родріго Руїс Таразона);
- «Дочка» (режисер Єгор Олесов, продюсерки Ольга Максюк, Моніка Лазуреан-Горган);
- «Куба та Аляска» (режисер Єгор Трояновський, продюсери Ольга Бесхмельниціна, Крістіан Попп);
- «Малевич» (режисерка Дар'я Онищенко, продюсери Анна Паленчук, Марія Каель, Паоло Марія Спіна);
- «Мілітантропос» (режисерки Аліна Горлова та Єлізавета Сміт, продюсери Євгеній Рачковський та Ральф Візер);
- «Переміщені» (режисерка Ольга Журба, продюсерки Дар'я Бассель, Анна Кенке);
- «Свято хризантем» (режисер Семен Мозговий, продюсери Олександр Чепіга, Дарина Захарова, Артем Колюбаєв, Тарас Босак, Аннемік ван дер Хел);
- «Ти — космос» (режисер Павло Остріков, продюсери Володимир Яценко, Анна Яценко, Антон Іффланд Штеттнер).
Серед цьогорічних експертів, які обирали грантоотримувачів, лише один представник української кіноіндустрії — кінознавець та кінокритик, артдиректор Одеського міжнародного фестивалю Алік Шпилюк. Також у складі групи четверо міжнародних експертів: оператор та режисер Бернд Фішер, продюсерки Емілі Жорж та Єва Пущинська, режисер, шоуранер і виконавчий продюсер документальних фільмів та серіалів Нільс Бекамп.
Отже, фільми оцінювало журі, яке не мало зв’язків із жодним з проєктів. Такі умови пов’язані зі скандалом, який стався на врученні грантів торік. Тоді серед переможців опинились проєкти шістьох із дев’яти членів журі: Кофмана, Стрибук, Лук'яненко, Гладушевського, Бассель та Горлової. При цьому в журі не було жодного представника від Netflix. Це викликало обурення у професійному середовищі, після чого Дарія Бассель відмовилася від фінансування проєктів-переможців, до яких мала стосунок як продюсерка. А представники Української кіноакадемії заявили в коментарі «Детектору медіа», що вважають умови конкурсу прозорими.
У березні 2023 року Netflix продовжив програму грантів та стипендій для українських кінематографістів.
- Читайте також: Гранти Netflix: кінематографісти обурені умовами конкурсу, а Українська кіноакадемія вважає їх прозорими
Фото: prachar.in