У Чернігові розпочала роботу місія ЮНЕСКО
У Чернігові розпочала роботу місія ЮНЕСКО. Протягом цього тижня вона оцінюватиме пошкодження, завдані пам’яткам культурної спадщини міста в результаті російських ракетних атак, повідомляє пресслужба міністерства культури та інформаційної політики.
Місія планує зібрати дані про пошкоджені об’єкти, серед яких — П’ятницька церква, Антонієві печери, Чернігівський обласний академічний музично-драматичний театр імені Т. Г. Шевченка та інші. Після збору відповідної документації та інформації буде підготовлено план реабілітації цих об’єктів.
Місія працюватиме в Чернігові в рамках реалізації проєкту «Підтримка України в галузі культури та освіти через ЮНЕСКО: реагування на надзвичайні ситуації для всесвітньої спадщини та культурних цінностей: оцінка збитків та захист».
У роботі місії беруть участь представники міжнародних організацій, зокрема ІККРОМ та ЮНЕСКО, а також вітчизняні фахівці в галузі культури.
У тісній співпраці з Міжнародною радою з питань пам’яток і визначних місць (ІКОМОС), дорадчим органом Комітету всесвітньої спадщини і партнером-виконавцем проєкту, ЮНЕСКО прагне підтримати розробку плану реабілітації історичного центру міста Чернігова, включаючи територію об’єкта, внесеного до Попереднього списку всесвітньої спадщини України у 1989 році під назвою «Історичний центр Чернігова, IX–XIII ст.».
Нагадаємо, 19 серпня армія РФ завдала удару балістичною ракетою «Іскандер» по центральній площі Чернігова, на якій, зокрема, стоїть обласний академічний музично-драматичний театр, де в той день проходив зліт виробників дронів та навчальних шкіл з аеророзвідки в рамках демодня «Люті пташки». Голова обласної військової адміністрації Чернігівської області В’ячеслав Чаус повідомив, що внаслідок російського удару загинуло семеро людей, серед яких 6-річна дівчинка, поранень різного ступеню зазнали 148 людей.
Внаслідок ракетного удару ушкоджено пам’ятку архітектури місцевого значення Чернігівський обласний академічний музично-драматичний театр імені Т. Шевченка, пам’ятку архітектури національного значення П’ятницька церква, яка входить до Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».
Після чергового злочину російської армії міністерство культури та інформаційної політики вкотре закликало ЮНЕСКО виключити РФ із організації.
Фото: офіційний сайт МКіП