З 5 жовтня у прокаті — документальний кіноальманах «Міста та їхні герої», який знімали у Баштанці, Охтирці, Іванкові, Харкові, Чернігові та Миколаєві
З 5 жовтня у прокаті — документальний кіноальманах «Міста та їхні герої», який знімали у Баштанці, Охтирці, Іванкові, Харкові, Чернігові та Миколаєві
5 жовтня в український прокат вийде документальний фільм режисерів Ольги Гібелінди і Андрія Литвиненка «Міста та їхні герої». Герої фільму, який складається з шести короткометражних стрічок, — звичайні українці, яких повномасштабне вторгнення Росії змусило відмовитись від основного заняття і перетворило на волонтерів та військових. Про це редакцію «Детектора медіа» команда картини повідомила пресрелізом.
Стрічки знімали в шести різних містах, постраждалих від російського вторгнення: Баштанці, Охтирці, Іванкові, Харкові, Чернігові та Миколаєві. Створення кіноальманаху стало можливим завдяки сприянню Проєкту USAID «Економічна підтримка України».
Героєм фільму про Миколаїв став підприємець-пивовар Дмитро Волощенко — один із найвідоміших волонтерів у місті. Про супротив російській агресії Харкова розповідає акторка Театру ляльок Олена Озерова. Вона після початку вторгнення переїхала у приміщення театру, який перетворився на гуманітарний центр.
Міський голова Баштанки Олександр Береговий у стрічці розповідає про те, як мешканці невеликого містечка у певний момент змінили перебіг бойових подій усієї війни на південному напрямку. Ще один герой фільму — Геннадій Попенко. До 2022 року він був ведучим та актором, а переживши із сім’єю окупацію Іванкова, став бійцем тероборони та активним учасником життя громади.
Героєм із Чернігова став приватний охоронець Артем Ракітін, який під час облоги вивіз із міста понад 26 тисяч мешканців. Від імені Охтирки у фільмі говорить Павло Ігнатченко — звукорежисер, який перетворив свою студію на цех із виробництва військових аптечок.
«У цьому фільмі ми показуємо простих українців різних спеціальностей і професій. Їхні заняття та ролі для всіх зрозумілі та звичні. І ці люди знайшли в собі щось таке, що дозволило їм в дуже страшних обставинах та критичних моментах залишитись людьми й робити важливі речі для того, щоб протистояти навалі ворога. Наш проєкт саме про це — про людяність, яка зараз є нашою надпотужною силою. Адже українські герої зараз — це прості люди навколо нас. І саме цю трансформацію звичайної людини в героя ми показуємо у нашому фільмі», — прокоментував ініціатор проєкту «Міста та їхні герої» Денис Блощинський.
Крім цього, команда повідомила, що протягом кількох місяців фільм показували у тих містах, де проходили зйомки, прем’єри також відбулись у Миколаєві, Чернігові, Києві та Львові. Заплановані покази й у Німеччині та Франції.
Кошти від продажу квитків передадуть фонду Тати Кеплер «Птахи» на відновлення пошкоджених будинків у Херсонській області.
Волонтерка Тата Кеплер зосередилась на медичній допомозі військовим, починаючи з 2014 року. За цей час було створено потужний ресурс для подальшої підтримки армії та цивільного населення завдяки внескам прямих донорів.
З часу повномасштабного вторгнення волонтерство Тати Кеплер масштабувалось та переросло в окремий самостійний проєкт «Птахи», головна мета якого — допомагати там, куди не доїжджають лікарі.
Фото надала команда фільму «Міста та їхні герої»