Російський медійник Муратов залишить посаду головреда «Новой газеты», поки оскаржуватиме своє внесення до реєстру «іноагентів»
Російський медійник Муратов залишить посаду головреда «Новой газеты», поки оскаржуватиме своє внесення до реєстру «іноагентів»
Російський журналіст Дмитро Муратов піде з посади головного редактора «Новой газеты» на час судового розгляду. Він планує оскаржити своє внесення до реєстру «іноземних агентів». Про це повідомила редакція «Новой газеты», передає ІМІ.
Його обов'язки тимчасово виконуватиме Сергій Соколов.
«Муратова оголошено "іноагентом" як фізичну особу, редакція "Новой газеты" продовжує працювати так само, як і працювала. Але за найменшої загрози ми фінансову співпрацю припинимо. А вже людській — продовжимо радіти», — йдеться в повідомленні.
Медійник поповнив російський перелік «іноагентів» 1 вересня цього року. На думку Мін'юсту РФ, Муратов брав участь у створенні та розповсюдженні матеріалів «іноземних агентів», а також «використовував іноземні майданчики для поширення думок, спрямованих на формування негативного ставлення до зовнішньої та внутрішньої політики Росії».
У 2021 році Дмитро Муратов став лауреатом Нобелівської премії миру, фінансову частину якої передав до російського фонду «Коло добра», заснованого російським диктатором Путіним. У червні минулого року він продав свою премію за 103,5 млн доларів. Раніше медійник заявляв, що гроші, отримані за продаж медалі, підуть на допомогу українським дітям через ЮНІСЕФ.
Цьогоріч у рамках медійної конференції Global Media Forum в Німеччині під час виступу Дмитра Муратова ввімкнувся сигнал повітряної тривоги. Акцію організували українські журналісти, щоб нагадати своєму «колезі» про те, що його країна регулярно запускає по Україні ракети та дрони. Згодом Муратов відреагував на акцію, зазначивши, що «світ повинен чути цей звук війни».
Нагадаємо, 28 березня минулого року редакція «Новой газеты» повідомила, що призупиняє вихід на сайті, у соцмережах та на папері до закінчення війни в Україні. Таке рішення було пов’язане з другим попередженням на адресу видання від Роскомнагляду.
Колишні журналісти російської «Новой газеты» виїхали за кордон та запустили новий проєкт — «Новая газета. Европа». Головним редактором став Кирило Мартинов.
У червні цього року Генпрокуратура Росії визнала видання «Новая газета. Европа» «небажаною організацією».
Фото: ТАСС