Грузія заборонила в'їзд російському православному пропагандисту, який відвідував окуповані території України
Грузія заборонила в'їзд російському православному пропагандисту, який відвідував окуповані території України
Грузія заборонила в'їзд до країни колишньому уповноваженому при президентові Росії з прав дитини та ведучому російського пропагандистського православного телеканалу «Спас» Павлу Астахову. Про це повідомляє російська служба «Радіо Свобода».
Як розповів сам Астахов російському пропагандистському державному агентству ТАСС, 25 серпня він їхав з Вірменії та планував транзитом через Грузію переїхати до Туреччини, де відбувається знімання нового документального фільму.
«Відзнявши у Вірменії зі знімальною групою "Спаса" матеріал для фільму про "Ноїв ковчег" та "Всесвітній потоп", ми перетинали вірмено-грузинський кордон, щоб транзитом проїхати до Туреччини, до Арарату, де також заплановано знімання. Але на грузинському кордоні прикордонники, незаконно і безпідставно протримавши нас майже сім годин, відібравши документи та доглянувши всі особисті речі, намагалися нас переконати підписати протокол грузинською та англійською, а в результаті взагалі відмовили нам з режисером фільму в транзиті», — розповів Астахов.
За його словами, після цього він повернувся до Вірменії та дістався місця призначення через Стамбул.
Як зазначає видання, раніше Павло Астахов відвідував окуповані Росією території України. Він, зокрема, зняв документальний фільм «Диво на фронті, або В окопах атеїстів немає».
Павло Астахов подав у відставку з посади уповноваженого з прав дитини у 2016 році, коли після трагедії на Сямозері в Карелії, де під час шторму загинули діти, поставив дівчатам, що вижили, запитання: «Ну що, як поплавали?».
Сина Астахова Антона торік суд у Саратові засудив до трьох з половиною років колонії загального режиму, визнавши винним за статтею про шахрайство в особливо великому розмірі.
Як пише ІМІ, у травні 2023 року Павло Астахов під час шоу пропагандиста Володимира Соловйова заявив, що вбивство посла Польщі в Росії було б «у межах міжнародного права» через усі «антиросійські дії» польської влади. У міністерстві закордонних справ Польщі коротко засудили такі висловлювання Павла Астахова.
У лютому 2023 року група російських пропагандистів, серед яких був і Астахов, під приводом доставки гуманітарної допомоги незаконно приїхала на окуповану територію Луганської області.
Відзначимо, з початку повномасштабного російського вторгнення в Україну щонайменше 11 незалежним російським журналістам відмовили у в’їзді до Грузії без пояснення причин відмови. Організація «Репортери без кордонів» (RSF) підозрює, що на це вплинув тиск з боку Росії, та закликає Грузію обґрунтувати своє рішення й припинити таку практику.