ISW проаналізував, як у Росії змінилася риторика щодо висвітлення українського контрнаступу
ISW проаналізував, як у Росії змінилася риторика щодо висвітлення українського контрнаступу
У провоєнному інформаційному просторі Росії дедалі частіше почали з'являтися наративи Кремля про нібито «провал» українського контрнаступу. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).
«Сегменти російського провоєнного ультранаціоналістичного інформаційного простору, схоже, об’єднуються навколо наративних спроб Кремля зобразити український контрнаступ як провал, дедалі більше перебільшуючи втрати України та пишучи про втрати та виклики Росії менше, ніж вони були», — зазначили аналітики.
Російські «воєнкори» регулярно неправдиво представляють українські контрнаступальні операції як серію нібито невдалих українських штурмів по всій лінії зіткнення.
Зокрема, аналітики помітили, що блогери поширили 29 липня відеозапис, на якому нібито видно, як один російський танк знищив цілу українську роту бронетехніки.
Однак виявилося, що це запис за 7 червня, і на ньому видно, як російські артилерійські підрозділи завдають ударів по українській колоні.
Експерти вважають, що така маніпуляція вказує на те, що російські джерела навмисно ретранслюють старі кадри, щоб підтримати кремлівський наратив.
«Російські військові блогери продовжують повідомляти про локалізовані українські успіхи та деякі проблеми з російськими оборонними операціями, але ширше оперативне обрамлення українського контрнаступу в провоєнному російському інформаційному просторі узгоджується з імовірною зміною в зображенні контрнаступу Кремлем», — додали в ISW.
Нагадаємо, у червні аналітики Інституту вивчення війни (ISW) зауважили, що Міноборони Росії змінило політику щодо висвітлення контрнаступальних дій Сил оборони України та реагує на українські операції з відносно високим ступенем узгодженої риторики.
29 липня Генштаб ЗСУ повідомив про те, що Росія проводить чергову інформаційну операцію для зриву мобілізаційних заходів в Україні.
Від імені начебто програми новин каналу «1+1» ТСН деякі телеграм-канали поширюють фейк про «повну мобілізацію» в Україні, під час якої нібито планується призвати 80% чоловіків.
Фото: Getty Images