Редакція «18000» поскаржилась на неетичну поведінку мера Черкас Бондаренка. Той стверджує, що видання «пише неправдиву інформацію»
Редакція «18000» поскаржилась на неетичну поведінку мера Черкас Бондаренка. Той стверджує, що видання «пише неправдиву інформацію»
Журналістка черкаського видання «18000» Ірина Малюкова повідомила Інституту масової інформації, що вона та її колеги стикаються з неетичною поведінкою та відмовою відповідати на запити медіа з боку міського голови Черкас Анатолія Бондаренка. Той у коментарі ІМІ заявив, що «видання пише неправдиву інформацію», і заперечив, що в його спілкуванні зі ЗМІ є напруженість.
Малюкова вважає, що така реакція мера на редакцію «18000» пов’язана з тим, що це єдине медіа регіону, яке проводить журналістські розслідування.
«Ймовірно, тому ми й є свідками таких його реакцій. Про міського голову були матеріали у 2021-му й от зараз. Усі рази під час отримання коментарів відповіді були саме в такому стилі. На жаль, маємо справу з образами, приниженням честі, гідності й ділової репутації і навіть сексизмом», — сказала в коментарі Інституту масової інформації журналістка.
Готуючи розслідування, редакція направила електронний запит Бондаренку щодо його майнового стану, зокрема питали про його нерухомість та автопарк. Копія запиту є у розпорядженні ІМІ. Відповідь від міського голови журналісти отримали не на електронну адресу, а під час сесії міськради. Відповідь мер написав від руки і вручив Ірині Малюковій.
«Перший коментар ми брали без попередніх домовленостей, у робочий час під міською радою. На частину запитань ми не отримали відповіді, тому скерували ще письмовий запит до міської ради. Розуміння, чому міський голова обласного центру вирішив дати відповідь рукописно, у нас немає. До слова, відповідь ми отримали після того, як світлини листа він оприлюднив у своєму фейсбуці, вигадавши запитання, які ми йому буцімто ставили. Типу “Чому міський голова не ночує вдома?”», — розповіла журналістка видання «18000».
Малюкова додала, що редакція зазвичай не має проблем з отриманням коментарів для інформаційної замітки через пресслужбу міськради чи безпосередньо у міського голови телефоном. Для аналітичних чи розслідувальних матеріалів отримати відповідь складніше.
«Та більше вражає публічна реакція після цих коментарів. Що, власне, ми відобразили в останньому розслідуванні про зведення будинку. Йдеться, зокрема, про публічні звинувачення в замовності й “низьких моральних якостях” під час пленарного засідання, низку дописів і коментарів на його й нашій фейсбук-сторінках, у яких він намагається закидати нам замовність від різних структур, називаючи такою виграний тендер чи конкурс на створення розслідувань від Суспільного», — зазначила журналістка та додала, що поки не було публічної реакції міського голови на розслідування.
У коментарі ІМІ міський голова Черкас Анатолій Бондаренко заявив, що жодної напруженості в його контактах зі ЗМІ немає. За його словами, «просто видання пише неправдиву інформацію». На запитання щодо хамства з його боку, черкаський очільник відповів: «Вони можуть багато чого розповідати. Їхнє право».
Нагадаємо, раніше «Детектор медіа» повідомляв, що парафіяни Свято-Стрітенської парафії УПЦ МП атакували відеооператора видання «18000» Максима Ткаченка та пошкодили редакційну техніку.
Також ми писали, що обвинувачений у вбивстві черкаського журналіста Василя Сергієнка Володимир Воронков утік з-під домашнього арешту.
Мешканку Черкас засудили до 10 років позбавлення волі за здачу позицій ЗСУ та заклики обстрілювати місто.
Фото: 18000: новини Черкас / фейсбук