ISW: Міноборони РФ прагне цензурувати кремлівських «блогерів» через висвітлення подій на Херсонщині
ISW: Міноборони РФ прагне цензурувати кремлівських «блогерів» через висвітлення подій на Херсонщині
Інститут дослідження війни (ISW) заявив, що Міністерство оборони Росії намагається консолідувати контроль над російським інформаційним простором, розгорнувши кампанію проти окремих російських військових блогерів, які суперечать офіційній версії щодо перебігу подій на Херсонщині. Про це йдеться в звіті ISW від 2 липня.
Як пише ISW, 1 та 2 липня Міноборони РФ заявило, нібито російська армія відбила спробу ЗСУ висадитися поблизу Антонівського мосту на східному (лівому) березі Херсонської області. Натомість деякі російські блогери стверджували, що бої ще тривають і українська армія надалі утримує за собою деякі позиції поблизу Антонівського мосту станом на 2 липня.
Так, один з російських блогерів поширив допис, який критикував кілька відомих телеграм-каналів, афілійованих із Кремлем та «Вагнером», за те, що вони суперечать офіційному наративу Міноборони Росії, поширюють неправдиву інформацію про ситуацію навколо Антонівського мосту, та звинуватив ці канали в допомозі «українським психологічним операціям».
У відповідь ті блогери, які суперечили звіту Міноборони, звинуватили російський Генштаб в «атаці на російську спільноту військових блогерів». Вони стверджують, начебто правдиве висвітлення мілблогерами фронтових реалій значною мірою підриває зусилля міністерських чиновників перебільшувати успіхи Росії.
ISW вказує, що деякі з цих блогерів напряму взаємодіють із президентом Росії Володимиром Путіним. «Цілком ймовірно, що Міноборони Росії прагне піддати цензурі деяких афілійованих із Кремлем мілблогерів через побоювання, що ці ультранаціоналісти можуть просвітити Путіна про російські військові невдачі під час своїх щомісячних "робочих груп" у Кремлі», — пишуть аналітики.
В ISW припускають, що «конфлікт між російським Міноборони та спільнотою "воєнкорів" через таку незначну військову операцію (біля Антонівського мосту. — "ДМ".) може вказувати на те, що російське військове командування не вважає, що може повідомити Путіну про будь-які інші успіхи під час українського контрнаступу».
Нагадаємо, за даними ISW, нещодавно Володимир Путін підтримав пропозицію окремих російських «воєнкорів» створити робочу групу при Адміністрації президента РФ з метою висвітлення війни проти України та інтеграції воєнкорів у прокремлівський інформаційний простір.