Генсек ООН натякнув на реформу Радбезу, в якому Росія має вето. Україна відреагувала

Генсек ООН натякнув на реформу Радбезу, в якому Росія має вето. Україна відреагувала

22 Травня 2023
4253
22 Травня 2023
10:05

Генсек ООН натякнув на реформу Радбезу, в якому Росія має вето. Україна відреагувала

4253
Росія є однією з п’яти країн з правом вето у Раді безпеки ООН. Ґутерреш сказав, що це відображає відносини сил 1945 року, а Радбез потребує оновлення до «реалій сучасного світу».
Генсек ООН натякнув на реформу Радбезу, в якому Росія має вето. Україна відреагувала
Генсек ООН натякнув на реформу Радбезу, в якому Росія має вето. Україна відреагувала

Генеральний секретар ООН Антоніу Ґутерреш висловився на підтримку реформи Ради безпеки ООН, де Росія є однією з країн з правом вето, щоб увідповіднити їх з «реаліями сучасного світу». Про це він сказав 21 травня на пресконференції в японській Хіросімі під час саміту G7, пише Reuters.

Згадавши про Радбез ООН, Ґутерреш також висловився за реформу міжнародної фінансової Бреттон-Вудської системи, створеної у 1944 році. 

За його словами, обидві ці інституції відображають відносини сил 1945 року і потребують оновлення.

«Глобальна фінансова архітектура є застарілою, нефункціональною та несправедливою. Перед обличчям економічних потрясінь від пандемії COVID-19 і російського вторгнення в Україну вона не змогла виконати свою основну функцію глобальної мережі безпеки», — заявив генсек ООН.

Слова Гутерреша привітав радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк.

За його словами, заява генсека ООН — це «слова, які так довго хотів почути світ». Подоляк сказав, що Радбез ООН, який повинен гарантувати глобальну безпеку, більше не працює та «фактично є щоденним знущанням зі здорового глузду та міжнародного права».

«Бо не може країна, що розв’язала масштабну війну у 21 сторіччі та вбиває десятки тисяч людей, надувши щоки сидіти у цивілізованих людей, розповідати про бойових комарів і ветувати рішення. Час позбутися пасажирів, що застрибнули у вагон, не маючи квитка», — написав Подоляк у телеграмі.

Відзначимо, Росія є однією з п’яти країн поряд зі Сполученими Штатами, Великою Британією, Францією та Китаєм, які є постійними членами Ради безпеки ООН і мають право вето в ній. Ця конфігурація склалася ще при створенні ООН після Другої світової війни в 1945 році.

У квітні цього року Росія протягом місяця за принципом ротації головувала в Раді безпеки ООН, попри те що 141 країна засудила її агресію проти України. Наприкінці квітня Росія заявила, що російським журналістам не видали візи для висвітлення роботи голови МЗС РФ Сергія Лаврова на заходах Радбезу ООН у Нью-Йорку. 

Фото: Антоніу Гутерреш / Wikimedia Commons

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4253
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду