У Prozorro відкрили інформацію про незбройні оборонні закупівлі
У системі Prozorro з 23 квітня стала доступною інформація про незбройні оборонні закупівлі. Про це повідомляє пресслужба міністерства економіки.
Згідно з новою редакцією закону «Про оборонні закупівлі», військові частини та оборонні замовники публікуватимуть інформацію про ціни за одиницю у своїх незбройних закупівлях. Публікувати звіт оборонні замовники та військові частини зобов’язані протягом десяти робочих днів із дня підписання контракту.
За словами заступниці міністра економіки Надії Бігун, звітуватимуть про закупівлі харчування, речового майна, пального та інші.
Оприлюднювати звіт про закупівлю потрібно, якщо вартість предмета закупівлі для товарів і послуг оборонного призначення дорівнює або перевищує 200 тисяч грн, а для робіт оборонного призначення — 1,5 млн грн.
Звіти міститимуть обмежену кількість інформації — назву замовника, предмет закупівлі та ціну за одиницю.
За словами Бігун, сам факт того, що інформацію будуть публікувати в Prozorro, стане стимулом більш ретельно підходити до проведення закупівель.
Заступниця міністра додала, що міністерство також розробляє нову процедуру рамкових угод для потреб оборони, завдяки якій представники оборонної сфери зможуть проводити конкурентні відбори постачальників через систему Prozorro і при цьому не публікувати чутливу інформацію в системі.
Нагадаємо, 21 березня президент Володимир Зеленський підписав закон про запровадження прозорості в оборонних закупівлях, який Верховна Рада прийняла 24 лютого. Закон зобов'язує оприлюднювати в системі Prozorro ціни, за якими оборонні замовники купують незбройні товари для військових.
Законопроєкт ініціювали наприкінці січня за підсумками засідання комітету щодо ймовірної корупції в Міністерстві оборони під час закупівлі послуг харчування для військовослужбовців.
Раніше, 21 січня, видання «Дзеркало тижня» опублікувало матеріал журналіста Юрія Ніколова про те, що Міністерство оборони нібито закуповує продукти для військових за цінами, значно вищими, ніж у магазинах Києва.
На тлі звинувачень у зловживаннях при закупівлі харчів для військових подав у відставку заступник міністра оборони В’ячеслав Шаповалов. Звільнили також керівника департаменту держзакупівель Богдана Хмельницького.
1 лютого стало відомо, що Офіс генпрокурора повідомив про підозру В'ячеславу Шаповалову, Богдану Хмельницькому та колишньому заступнику держпідприємства «Промоборонекспорт» Володимиру Терещенку.
Того ж дня міністр оборони Олексій Резніков пообіцяв забезпечити громадський контроль над закупівлями харчування, речового майна та палива для армії. Він визнав, що представники Міноборони «не були достатньо відкритими», і запевнив, що вони «зробили висновки з цієї історії».
11 квітня міністр оборони України Олексій Резніков своїм наказом затвердив склад громадської антикорупційної ради при Міноборони, відібраний на онлайн-голосуванні.