Адвокат журналістки «Полтавської хвилі» Анастасії Мацько просить перекваліфікувати справу з перешкоджання на погрози
Адвокат журналістки «Полтавської хвилі» Анастасії Мацько просить перекваліфікувати справу з перешкоджання на погрози
Адвокат Дмитро Семеха попросив поліцію перекваліфікувати кримінальне провадження з перешкоджання на погрози журналістці «Полтавської хвилі» Анастасії Мацько. Про це повідомили на сайті видання.
«За Законом поліція відразу мала розпочати провадження за статтею 345-1 КК України. На сьогоднішній день є всі підстави та докази для перекваліфікації», — зазначив адвокат.
Анастасія Мацько також зауважила, що факт погроз підтверджений свідками, тому від початку провадження мали б відкрити саме за статтею погрози.
«Є факт, є свідки. На жаль, прошу про перекваліфікацію тільки зараз, втративши два тижні. Дуже сподіваюся, що поліцією буде задоволено клопотання і ми почнемо рухатися далі», — сказала журналістка.
Нагадаємо, раніше журналістка інтернет-видання «Полтавська хвиля» Анастасія Мацько заявила, що під час сесії міської ради 29 березня їй погрожували депутат районної ради Сергій Бойко та керівник інспекції з благоустрою Максим Малько.
За її словами, під час сесії до неї підійшли обидва посадовці. Бойко почав погрожувати їй фізичною розправою, використовуючи нецензурну лайку.
«Щойно розпочалося засідання сесії до мене підійшов Сергій Бойко — заступник голови Подільської райради, підсів поруч. З іншого боку сів Максим Малько — начальник інспекції з благоустрою ПМР. Бойко лайкою почав погрожувати мені розправою. Типу “дєвочка, ти допіз**сь”», — розповіла Мацько.
Згодом до погроз приєднався і Малько, сказавши їй у грубій формі мовчати.
Журнілістка розповіла, що Бойко згадав про якісь відеоматеріали начебто її авторства. З цього вона зробила висновок, що погрози стосувались саме її журналістської діяльності.
Свідками інциденту стали кілька журналістів. Посадовці заперечують, що грубили і погрожували дівчині.
Поліція Полтави відкрила кримінальне провадження за статтею «перешкоджання законній професійній діяльності журналістів, вплив у будь-якій формі на журналіста з метою перешкоджання виконанню ним професійних обов’язків або переслідування журналіста у зв’язку з його законною професійною діяльністю».
Фото: «Полтавська хвиля»