Комісію Мінкульту вдруге не пустили до Києво-Печерської лаври

Комісію Мінкульту вдруге не пустили до Києво-Печерської лаври

31 Березня 2023
671
31 Березня 2023
11:04

Комісію Мінкульту вдруге не пустили до Києво-Печерської лаври

671
Комісія мала провести на території Лаври перевірки.
Комісію Мінкульту вдруге не пустили до Києво-Печерської лаври
Комісію Мінкульту вдруге не пустили до Києво-Печерської лаври

У п'ятницю, 31 березня, священнослужителі та парафіяни УПЦ МП вдруге не пустили до Києво-Печерської лаври комісію Міністерства культури та інформаційної політики з приймання-передачі державного майна. 

Як передає кореспондент агентства «Інтерфакс-Україна», станом на 9:40 представники комісії прийшли, як і 30 березня, до 111 корпусу Лаври, але  представники УПЦ МП перешкодили потраплянню їх усередину будівлі.

Після цього комісія ухвалила рішення завершити свою роботу.

30 березня комісія Мінкульту також не змогла потрапити в приміщення Києво-Печерської лаври через протидію представників УПЦ МП.

31 березня пресслужба УПЦ МП заявила, що мовляв, разом із комісією Мінкульту до монастиря «хочуть навідатись провокатори».

10 березня 2023 року Національний заповідник «Києво-Печерська лавра» повідомив монастирю УПЦ МП, що з 29 березня 2023 року розриває договір (від 19 липня 2013 року) про безоплатне користування культовими будівлями та іншим майном на територі заповідника, що є власністю держави. У попередженні йшлося про вимогу до монахів звільнити будівлі на вулиці Лаврській, 11 і Лаврській, 15 у Києві.

Міністр культури Олександр Ткаченко заявив, що ченці й служителі УПЦ МП повинні наприкінці березня покинути усі приміщення Києво-Печерської лаври.

Однак УПЦ МП відмовилася виселятися з Києво-Печерської лаври, заявивши, що юридичних підстав на виселення нібито немає. 

30 березня представники УПЦ МП провели у Лаврі богослужіння, яке транслювалося у прямому етері у соцмережах. Митрополит УПЦ МП Павло поводив себе агресивно, погрожував побити палицею журналістів та штовхнув кореспондентку Еспресо.

Водночас, священник УПЦ МП на території Лаври штовхнув журналістку Суспільного, коли вона намагалася поставити запитання митрополиту Павлу, та зірвав кріплення на камері оператора.  

Поліція Києва розпочала кримінальне провадження за фактом перешкоджання журналістській діяльності на території Києво-Печерської лаври. Санкція статті передбачає штраф до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років. Досудове розслідування триває.

Міністерство культури та інформаційної політики звернулось до поліції через перешкоджання роботі комісії з приймання та передачі державного майна Національного заповідника.

30 березня господарський суд Києва відмовив у забезпеченні позову УПЦ МП до заповідника «Києво-Печерська лавра» щодо недійсності одностороннього розірвання договору про оренду Лаври.

Фото: «Радіо Свобода»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
671
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду