У Білорусі за інтерв'ю незалежному ЗМІ військового аналітика засудили до п'яти років колонії суворого режиму
У Білорусі за інтерв'ю незалежному ЗМІ військового аналітика засудили до п'яти років колонії суворого режиму
Мінський обласний суд ухвалив вирок про п'ять років колонії суворого режиму для військового аналітика Єгора Лебедка (Ягора Лебядка). Про це повідомляє правозахисний центр «Весна».
Відповідне рішення ухвалила 23 грудня суддя Олена Місник. Політв'язня звинуватили у порушенні частини 1 та частини 2 статті 361-4 Кримінального кодексу (сприяння екстремістській діяльності).
Єгора Лебедка було затримано 13 липня 2022 року. Спочатку його заарештували на 15 діб за статтею 24.3 КпАП (непідкорення). Після відбуття адміністративного арешту на волю він не вийшов. При цьому у провладних білоруських телеграм-каналах з'явилася інформація, що Єгора затримали у кримінальній справі про сприяння екстремістській діяльності за коментарі для «Єврорадіо» (частина 1 статті 361-4 КК). Згідно з матеріалами справи, Лебедок у квітні та травні 2022 року «дав інтерв'ю "Єврорадіо" на тему проведення збройними силами РФ спеціальної військової операції на території України та ролі в ній Білорусі з метою забезпечення діяльності публічного деструктивного каналу, інформаційну продукцію якого суд визнав екстремістськими матеріалами».
У жовтні провладні канали повідомили, що проти Єгора порушено ще одну кримінальну справу за ознакою повторності. При цьому, як ішлося у цих повідомленнях, кожне інтерв'ю екстремістам утворює окремий склад злочину. Йдеться про частину 2 статті 361-4 КК (сприяння екстремістської діяльності, вчинене повторно чи групою осіб).
Розгляд судової справи розпочався 14 грудня, 16 грудня процес продовжився.
Підтримати політв'язня можна, написавши за адресою: СІЗО-1. 220030, м. Мінськ, вул. Володарського, 2, Єгор Вікторович Лебедок.
Нагадаємо, у Білорусі триває процес щодо голови правозахисного центру «Вясна» Алеся Беляцького, його заступника Валентина Стефановича і координатора «вільних виборів» Володимира Лабковича. Наступне засідання суду призначено на 5 січня. Правозахисників звинувачують у нібито контрабанді і фінансуванні протестів. Як ідеться в матеріалах суду, правозахисники за допомогою інших осіб буцімто незаконно поетапно перевезли через кордон без декларування 201 тисяч євро і 54 тисячі доларів «для незаконної діяльності та фінансування правозахисного центру "Весна"».