«Історична правда» збирає кошти на книгу свідчень про Голодомор

«Історична правда» збирає кошти на книгу свідчень про Голодомор

28 Листопада 2022
1131
28 Листопада 2022
11:49

«Історична правда» збирає кошти на книгу свідчень про Голодомор

1131
Свідчення очевидця Голодомору австрійця Александра Вінерберґера досі не були перекладені українською. Він був в 1933-му у Харкові та зробив унікальні фотографії трагедії.
«Історична правда» збирає кошти на книгу свідчень про Голодомор
«Історична правда» збирає кошти на книгу свідчень про Голодомор

Редакторська група онлайн-ресурсу «Історична правда» оголосила про збір коштів для перекладу та видання книжки зі свідченнями очевидця Александра ​​Вінерберґера про Голодомор. Про це у фейсбуці написав засновник сайту Вахтанг Кіпіані

Австрійський інженер Александр ​​Вінерберґер, який працював на хімічних підприємствах СРСР і в 1933 році перебував у Харкові, зміг на фотокамеру Leica II зафіксувати трагедію Голодомору і написав спогади про побачене в Україні.

Протягом 23-27 листопада його унікальні оригінальні знімки, які зафіксували події 1933 року, можна було побачити на виставці «Leica, що бачила Голодомор» у Національному музеї Голодомору-геноциду. 

Редактор «Історичної правди» Олександр Зінченко закликав всіх охочих долучитись до збору коштів на переклад українською, редактуру та друк видання. На видання потрібно 100 тисяч гривень. Номер картки для пожертв можна знайти у дописі журналіста.

За словами Зінченка, вже є попередня домовленість з правовласницею матеріалів Александра ​​Вінербергера, його онукою Самарою Пірс, яка привезла із Лондона до України світлини та фотоапарат спеціально на експонування у Музеї Голодомору. Журналіст наголошує на великій історичній цінності знімків і книжки австрійського інженера.

«Ніякі спроби Холодмору, жодні блекаути, влаштовані нам Москвою, не вб’ють правди про Голодомор! Завтра ми відзначатимемо 89 роковини найжахливішої трагедії в українській історії. Я б хотів, щоб весь цей текст з’явився в нашій пам’яті таким, який він є», – написав у фейсбуці Зінченко. 

Нагадаємо, 16 листопада 2022 року Верховна Рада України ухвалила Звернення до парламентів держав світу щодо визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу. Звернення має на меті привернути увагу міжнародної спільноти до трагедії та усвідомити історичні паралелі між Голодомором-геноцидом 1932-1933 років і нинішньою агресією Росії проти України.

За останній тиждень низка країн долучились до визнання Голодомору геноцидом українського народу. Зокрема, такі рішення ухвалили парламенти Ірландії та Молдови. Парламент Румунії визнав Голодомор злочином проти людства і українського народу.

Організаційний комітет підготовки і проведення заходів до 90-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні закликав активізувати інформаційну кампанію про Голодомор на міжнародній арені.

Зокрема, у Чехії на фестивалі покажуть фільм Суспільного про Голодомор «Діти Великого голоду».

Ілюстрації: Олександр Зінчеко / фейсбук

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1131
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду