США: Росія відповідає на звинувачення у воєнних злочинах дезінформацією і пропагандою

США: Росія відповідає на звинувачення у воєнних злочинах дезінформацією і пропагандою

22 Листопада 2022
1287
22 Листопада 2022
10:24

США: Росія відповідає на звинувачення у воєнних злочинах дезінформацією і пропагандою

1287
У Держдепі вбачають «величезну різницю» між РФ та Україною у реакціях на звинувачення: на відміну від Москви Київ назагал визнає зловживання, засуджує їх та обіцяє розслідувати.
США: Росія відповідає на звинувачення у воєнних злочинах дезінформацією і пропагандою
США: Росія відповідає на звинувачення у воєнних злочинах дезінформацією і пропагандою

У Сполучених Штатах Америки звинуватили Росію у розгортанні пропаганди та поширенні дезінформації у відповідь на звинувачення у воєнних злочинах на території України.

Як передає «Радіо Свобода», пані посол Сполучених Штатів з глобального кримінального правосуддя Бет Ван Шаак заявила про «величезну різницю» в реакціях України та Росії на звинувачення в ймовірних воєнних злочинах.

Під час брифінгу її спитали, чи вважають США, що події на відео, де нібито українські військові «розстрілюють» росіян, які начебто здавались у полон, є воєнним злочином.

Ван Шаак у відповідь заявила, що російська сторона звинувачує Збройні сили України в розстрілі полонених, тоді як Київ стверджує, що російські військові відкрили вогонь під час удаваної здачі в полон.

«Очевидно, ми дуже уважно відстежуємо це. Важливо наголосити, що всі сторони повинні дотримуватися законів війни – як агресор, так і сторона, що захищається, рівною мірою», – підкреслила дипломатка.

Втім, додала вона, у випадку війни Росії проти України «на цьому рівність закінчується».

По-перше, за словами Ван Шаак, обсяг злочинів російських військових «величезний» у порівнянні із кількістю злочинів, звинувачення в яких лунають на адресу ЗСУ.

«І так само ми бачимо дійсно величезну різницю, коли справа доходить до реакції на такі звинувачення. Росія неминуче відповідає пропагандою, запереченнями, неправдивою інформацією та дезінформацією, тоді як українська влада загалом визнає зловживання, засуджує їх і обіцяє їх розслідувати», – сказала Ван Шаак.

Відтак представниця Державного департаменту закликала Україну продовжувати виконувати міжнародні зобов’язання у цій війні, додавши, що всі сторони мають дотримуватися «міжнародного права або мати справу з наслідками».

Нагадаємо, відео «розстрілу російських полонених» у російських телеграм-каналах почали поширювати 18 листопада. На ньому люди у військових українських одностроях беруть в полон групу людей, одягнених в форму російської армії. Один із полонених, імовірно російський військовий, застосовує зброю проти ймовірних українських військових. На цьому відеозапис обривається.

Російські пропагандисти стверджують, що це зйомка розстрілу російських військових у селі Макіївка Луганської області. 

Дати відеозапису не збігаються із повідомленнями російських пропагандистів. Як вони стверджують, зйомка начебто розстрілу російських військових велася у селі Макіївка Луганської області. У Міністерстві оборони України повідомили, що ЗСУ «встановили контроль» в селі Макіївка 16 листопада. В той же час у російському Міноборони 17 листопада інформували, що всі «атаки українських військ» на село Макіївка нібито було відбито.

У Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при Міністерстві культури та інформаційної політики України поширення згаданого відеозапису назвали черговою інформаційною атакою Росії проти України.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець та радник Офісу президента Олексій Арестович вважають, що відео чітко дає зрозуміти: саме російські військовополонені вчинили воєнний злочин, імітуючи те, що здаються в полон, при цьому відкривши вогонь по українських військових. 

Так вважають й інші іноземні експерти. Наприклад, італійський військовий аналітик Томас Тайнер стверджує, що воєнний злочин скоїв росіянин, який відкрив вогонь. Також експерт додав, що ті, хто звинувачує українських військових у злочині, насправді не розуміються на процедурі здачі в полон. І наводить детальний опис того, як це відбувається, а також аргументи на захист українських військових, що діяли, на його думку, за процедурою. 

Американська газета The New York Times підтвердила справжність відеозаписів, на яких російські військові відкрили вогонь, вдаючи, що здаються в полон, після чого їх нібито розстріляли українці. Видання однак підкреслює, що з відеозаписів неможливо встановити, за яких обставин було вбито росіян, чи справді українські військові розстрілювали росіян і чи є такі дії неправомірними.

Фото: Getty Images

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1287
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду