Прокуратура повідомила про підозру оперативнику ФСБ, причетному до катування Владислава Єсипенка

Прокуратура повідомила про підозру оперативнику ФСБ, причетному до катування Владислава Єсипенка

21 Листопада 2022
1285
21 Листопада 2022
18:30

Прокуратура повідомила про підозру оперативнику ФСБ, причетному до катування Владислава Єсипенка

1285
Підозрюваний у катуванні Єсипенка порушив Конвенцію про захист цивільного населення під час війни 1949 року, а також закони та звичаї війни.
Прокуратура повідомила про підозру оперативнику ФСБ, причетному до катування Владислава Єсипенка
Прокуратура повідомила про підозру оперативнику ФСБ, причетному до катування Владислава Єсипенка

Прокуратура АР Крим та міста Севастополя повідомила про підозру оперативнику ФСБ Росії, який причетний до катування та незаконного ув’язнення журналіста «Радіо Свобода» Владислава Єсипенка

Дії підозрюваного кваліфіковано як порушення законів та звичаїв війни (ст. 438 КК України).

Зокрема, громадянин Росії, обіймаючи посаду «старшого оперуповноваженого УФСБ Росії по Республіці Крим та м. Севастополю», провадив політику переслідування проукраїнськи налаштованого населення півострова.

«У березні 2021 року біля села Перевальне підозрюваний незаконно затримав українського журналіста, що декілька останніх місяців перебував у Криму з робочим візитом. Коли оперативник провів огляд автівки журналіста, то нібито "виявив" у ній вибуховий пристрій. Без жодного процесуального оформлення, підозрюваний затримав журналіста та разом з іншими "правоохоронцями" перевіз його до м. Бахчисарай, помістивши при цьому до підвалу.

Застосовуючи фізичну силу, електричний струм та моральний тиск, "правоохоронці" змусили затриманого зізнатися у злочині, якого він не вчиняв, а саме у незаконному виготовленні, переробленні чи ремонті вибухових пристроїв. Також його змусили підписати заздалегідь підготовлені вказаним оперативником процесуальні документи та вказати місце розташування тайника з вибухівкою. За версією окупантів, саме там Єсипенко дістав компоненти для гранати, що ніби виявили у його автомобілі», — повідомляє прокуратура у фейсбуці.

Підозрюваний порушив заборони, передбачені Конвенцією про захист цивільного населення під час війни 1949 року, а також порушив закони та звичаї війни.

16 лютого окупаційна «влада» Криму засудила Єсипенка до шести років позбавлення волі в колонії загального режиму та штрафу у розмірі 110 тис. руб. (понад 41 тис. грн).

З вимогою звільнити журналіста виступили МЗС Українинизка правозахисних українських організацій«Репортери без кордонів», Держдеп США та президент «Радіо Вільна Європа»/«Радіо Свобода» (RFE/RL) Джеймі Флай.

Окупанти затримали Єсипенка 10 березня 2021 року після того, як він взяв участь в акції до дня народження Тараса Шевченка в Сімферополі. У Центрі громадських зв'язків ФСБ Росії сказали, що затримали фрілансера нібито за збір інформації «в інтересах спецслужб України».

6 квітня Єсипенко на «суді» в Сімферополі вперше особисто розповів про жорстокі тортури у в'язниці.  

Також про тортури та знущання ФСБ Єсипенко розповів у своїх листах з неволі, які публікував «Крим.Реалії».

ФСБ звинуватила журналіста у незаконному виготовленні боєприпасів — у «вийманні зі схованки компонентів вибухового пристрою». Російські силовики інкримінували Єсипенку намір забрати з таємного сховища гранату нібито за наказом Служби зовнішньої розвідки України.

Правозахисники впевнені, що справжньою причиною переслідування Владислава Єсипенка є його журналістська діяльність як фрілансера «Крим. Реалії» — проєкту «Радіо Свобода», який висвітлює порушення прав людини російською окупаційною владою в Криму.

Фото: Кримська правозахисна група/«Радіо Свобода»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1285
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду