Журналісти «Радіо Свобода» Дубчак і Єсипенко отримали нагороду Free Media

Журналісти «Радіо Свобода» Дубчак і Єсипенко отримали нагороду Free Media

19 Серпня 2022
1009

Журналісти «Радіо Свобода» Дубчак і Єсипенко отримали нагороду Free Media

1009
Засновник проєкту Donbas Frontliner, автор «Радіо Свобода» Андрій Дубчак отримав нагороду за «сміливе й професійне висвітлення подій у зонах боїв, часто з ризиком для життя».
Журналісти «Радіо Свобода» Дубчак і Єсипенко отримали нагороду Free Media
Журналісти «Радіо Свобода» Дубчак і Єсипенко отримали нагороду Free Media

Автори «Радіо Свобода» Андрій Дубчак та Владислав Єсипенко отримали нагороду Free Media Award 2022 року за висвітлення російської повномасштабної агресії.

Про це повідомляє  «Радіо Свобода» з посиланням на норвезьку фундацію Fritt Ord, яка вручає нагороду разом із німецьким благодійним фондом Zeit-Stiftung.

«Цього року всі п’ять нагород Free Media Awards присвячені українським фотографам, журналістам і медіа як визнання їхніх зусиль для того, щоб задокументувати страждання і виклики, з якими стикається український народ через ворожі руйнування і воєнні злочини, скоєні російськими військовими», – йдеться в заяві організаторів.

Засновник проєкту Donbas Frontliner, автор «Радіо Свобода» Андрій Дубчак отримав нагороду за «сміливе й професійне висвітлення подій у зонах боїв, часто з ризиком для життя».

«Андрій Дубчак у лютому 2022 року продовжив свою невтомну діяльність як військовий кореспондент у Києві та околицях, документуючи масштаби гуманітарної катастрофи. Дубчака висунув український журналіст Станіслав Асєєв», – повідомляють у Fritt Ord.

Журналіста-фрілансера Владислава Єсипенка, який зараз ув’язнений в окупованому Криму, відзначили за «критично важливу журналістську роботу в надзвичайно складних умовах».

«Він повідомляв про конфіскацію майна, життя кримських татар, екологічні кризи та руйнування, спричинені російською окупацією Криму, для проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії, перш ніж його схопила російська Федеральна служба безпеки у березні 2021 року в Сімферополі», – зазначає організація.

Єсипенка номінувала фундація Human Rights House. 18 серпня так званий апеляційний «суд» тимчасово окупованого Сімферополя «пом’якшив» вирок Єсипенку з шести до п’яти років колонії загального режиму.

Серед інших нагороджених: фотографи Мстислав Чернов та Євген Малолетка, які документували блокаду та бомбардування Маріуполя, журналістка Наталя Гуменюк і видання «Заборона».

Минулого року премію Free Media Awards за 2020 рік вручили журналістам проєкту розслідувань «Схеми» (Радіо Свобода), а також автору «Радіо Свобода» Станіславу Асєєву.

Фото: «Радіо Свобода»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1009
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду