Джерело в Координаційному штабі: Відео страти полоненого — спецоперація, щоб дискредитувати Україну і залякати росіян

Джерело в Координаційному штабі: Відео страти полоненого — спецоперація, щоб дискредитувати Україну і залякати росіян

15 Листопада 2022
7175
15 Листопада 2022
12:59

Джерело в Координаційному штабі: Відео страти полоненого — спецоперація, щоб дискредитувати Україну і залякати росіян

7175
Штаб: Україна гарантує всі права своїм полоненим. Страчений на відео «вагнерівець» не здавався добровільно у полон і його не обмінювали у РФ.
Джерело в Координаційному штабі: Відео страти полоненого — спецоперація, щоб дискредитувати Україну і залякати росіян
Джерело в Координаційному штабі: Відео страти полоненого — спецоперація, щоб дискредитувати Україну і залякати росіян

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими зранку 15 листопада оприлюднив заяву щодо вбивства колишнього російського військовополоненого Євгенія Нужина, який раніше начебто добровільно здався у полон ЗСУ, після чого його буцімто викрали і стратили представники ПВК «Вагнера».

13 листопада представники ПВК «Вагнера» виклали у соцмережах відео, на якому  зафіксована жорстока страта росіянина Євгенія Нужина, який начебто добровільно здався у полон ЗСУ. На відео чоловік каже, що «вирушив на фронт, щоб перейти на бік України та воювати проти росіян», після чого його викрали у центрі Києва і вивезли до РФ, щоб «судити». Після цього його забивають кувалдою, хоча на відео не видно, чи помер Нужин після удару. «Зрадник отримав традиційне споконвічно-вагнерівське покарання», — йдеться у підписі до відео.

Згідно із заявою українського Координаційного штабу, Нужин відсутній у списках тих, хто "добровільно здався в полон", адже таких осіб Україна не видає Росії без їхньої згоди.

«Жоден російський військовополонений, який добровільно здався в полон українським військам, не був обміняний та не буде повернений до держави-агресора без його згоди, а також відповідного запиту російської сторони», - йдеться у заяві.

У штабі заявили, що Нужин раніше відбував покарання за важкий злочин у колонії МВС Росії і, щоби вийти з в’язниці, погодився вступити до лав найманців для участі у війні Росії проти України. Він перебував на території України у складі найжорстокішої приватної військової компанії «Вагнер», а до війни був прихильником політики держави-агресора.

Інформацію щодо його вбивства в РФ, оприлюднену в соціальних мережах, наразі перевіряють.

«Україна зі свого боку гарантує дотримання міжнародних стандартів згідно з Женевськими конвенціями у поводженні з російськими військовополоненими та робить усе можливе, щоби всі наші полонені захисники повернулися додому якнайшвидше», - зазначають у Координаційному штабі.

Водночас джерело ВВС News Україна в Координаційному штабі пояснило, що означає ця заява.

«У нас є єдиний державний проєкт для здачі в полон. Називається "Хочу жить". Для тих росіян, які здаються в полон добровільно. Для них ми гарантуємо, що вони не будуть обміняні і не потраплять на територію РФ без їхньої згоди», - вказує співрозмовник.

Нужин, за його словами, не був в списках тих, хто здався в полон за цією програмою – тому ці гарантії на нього не розповсюджуються.

Він також зазначив, що відео зі стратою вагнерівця є інформаційною операцією Росії.

«Це інформаційна операція РФ для того, щоб дискредитувати наш проєкт "Хочу жить" і залякати росіян, щоб вони не здавались в полон», - кажуть у Штабі.

Крім цього, джерело ВВС в силових структурах взагалі заперечило, що Нужина передали Росії в рамках процедури обміну полоненими.

«Якщо неофіційно казати, то його з полону витягувала родина», - сказав співрозмовник, проте відмовився розповісти деталі цього процесу.

Заяву вагнерівця про «викрадення у Києві» джерело спростовує: «До цих всіх заяв треба ставитися дуже критично. Все, що він говорив, було абсолютно контрольоване і це б не потрапило нікуди, якби він казав не те, що їм треба».

Фото: скриншот відео

Джерело в Координаційному штабі про відео страти полоненого: Спецоперація, щоб дискредитувати Україну і залякати солдатів РФ
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
7175
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду