Золкін: Повертаючись у Росію, їхні полонені під впливом пропагандистів одразу перевзуваються

Золкін: Повертаючись у Росію, їхні полонені під впливом пропагандистів одразу перевзуваються

8 Листопада 2022
2381
8 Листопада 2022
15:42

Золкін: Повертаючись у Росію, їхні полонені під впливом пропагандистів одразу перевзуваються

2381
Правдивість показів російських полонених після обміну залежить від того, чи зустрілися вони з пропагандистами.
Золкін: Повертаючись у Росію, їхні полонені під впливом пропагандистів одразу перевзуваються
Золкін: Повертаючись у Росію, їхні полонені під впливом пропагандистів одразу перевзуваються

Володимир Золкін — автор каналу @Volodymyr Zolkin, координатор проєкту МВС «Ищи своих» та людина, яка провела понад 500 допитів полонених росіян.

У новому випуску ютуб-проєкту «Орестократія» гість розповів про менталітет ворога та як колишні полонені перевзуваються просто в повітрі.

«У нас інтерв'ю можуть тривати півтори-дві години, це нормальна розмова, де вони розкривають деякі епізоди і говорять правдиво. А повертаючись у Росію, вони одразу перевзуваються, і починають говорити так, як їм скажуть. Це свідчить про те, що вони автоматично забувають про своїх начебто товаришів, які залишилися в полоні. Начебто у нацистів. Виходить, або нема ніяких нацистів, або ти забув про своїх товаришів у їхньому полоні. І коли я запитую, що ж тут правда — це їх вводить у дисонанс. Але ставити такі запитання, змушувати замислюватися над простими речами — це частина моєї роботи», — сказав Золкін.

Він вважає, що обробку звільнених полонених проводять російські пропагандисти, і правдивість росіян залежить від того, коли вони зустрілися з пропагандистами.

«Після минулого обміну була помилка: їх посадили в тентований КамАЗ, і один пропагандист підбігає з запитаннями: "Вас катували?" — "Ні".  "Над вами знущалися?" — "Ні". І це відео потрапляє в мережу. Багато залежить від пропагандистів. Цього разу до них одразу підбігли і запитували, тож обміняні полонені відповіли, як є. А коли з 50 осіб вони обирають 5-6 здатних розповісти, як потрібно, дають їм відповідну текстовку і роблять пропагандистські відео — то вони перевзуваються і говорять зовсім інакше. У нас відео є того, що вони казали у нас, і що вони казали там», — розповів Золкін.

Також він пояснив, навіщо дають полоненим часто спілкуватися, відправляти голосові повідомлення додому тощо.

«Вони перемовляються про те, як відбувається обмін, куди мати сходила, що їй там відповіли. Ми контролюємо, що відбувається, адже нам важливо, щоб його внесли в список на обмін. А для росіян краще за все, щоб він загинув. Вони часто ігнорують тих, хто потрапляє в полон, їм це вигідніше, таких заносять у списки безвісти пропалих. І їм не треба компенсації виплачувати. А ми їх показуємо», — зазначив Золкін.

Золкін також поділився ексклюзивними історіями, як росіяни бронюють собі місця в українському полоні, перебуваючи ще в Росії, а потім не хочуть повертатися. Особливо цікавою стала розповідь про те, як звичайні заробітчани потрапляють до лав ПВК "Вагнера", та що роблять з тими, хто відмовляється виконувати накази. Наприкінці інтерв'ю обговорили можливість військового перевороту в Росії та які чинники потрібні, аби росіяни нарешті повстали.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2381
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду