Держкомтелерадіо: визначено лауреата премії імені В’ячеслава Чорновола 2022 року

Держкомтелерадіо: визначено лауреата премії імені В’ячеслава Чорновола 2022 року

4 Листопада 2022
2518
4 Листопада 2022
08:26

Держкомтелерадіо: визначено лауреата премії імені В’ячеслава Чорновола 2022 року

2518
Переміг засновник і багаторічний шеф-редактор журналу «Універсум» Олег Романчук.
Держкомтелерадіо: визначено лауреата премії імені В’ячеслава Чорновола 2022 року
Держкомтелерадіо: визначено лауреата премії імені В’ячеслава Чорновола 2022 року

Комітет з премії імені В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики визначив лауреата 2022 року. Ним став відомий український публіцист, доцент кафедри української преси Львівського національного університету імені Івана Франка, засновник і багаторічний шеф-редактор журналу «Універсум» Олег Романчук. Премію присуджено за книгу публіцистики воєнного часу «Не бійсь. Не зраджуй. Не мовчи». Про це повідомила пресслужба Держкомтелерадіо.

Голова комітету з премії імені В’ячеслава Чорновола Олег Наливайко відзначив високий рівень поданих на здобуття премії робіт.

«Загалом на здобуття премії імені В. Чорновола надійшло 15 робіт, — сказав він. — Це переважно друковані твори — книги, газетні публікації, а також два радіотвори, що вийшли в ефір Українського радіо, та один документальний фільм. За премію змагалися журналісти, письменники, науковці з Києва, Львова, Одеси, Чернівців, Сумщини, Запоріжжя».

Більшістю голосів премію присуджено Олегу Романчуку. Члени комітету відзначили публіцистичну майстерність автора, який створив насправді унікальний доробок у галузі сучасної української публіцистики.

У збірці представлені твори, що висвітлюють вісім років гібридної війни, яку Росія вела проти України. Автор аналізує політичні, економічні, соціальні процеси, досліджує драматичні і трагічні події в Україні – на фронті, в тилу, на інформаційному полі зокрема. Книга вийшла 2020 року у львівському видавництві «Універсум». Протягом 2021 року у ЗМІ з’явилася низка позитивних рецензій на книгу: зокрема, академіка НАНУ Миколи Жулинського, професора кафедри історії України та археології Волинського національного університету імені Лесі Українки Миколи Кучерепи, доктора наук із соціальних комунікацій ЧНУ ім. Ю.Федьковича Любові Василик тощо.

Олег Романчук за освітою радіофізик, закінчив Львівський державний університет 1973 року. Від 1983 року – на видавничій і журналістській роботі. Він є автором кількох публіцистичних книг.

Нагадаємо, що премія імені В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики присуджується щороку, починаючи з 2004 року, за твори, що сприяють утвердженню історичної пам’яті народу, його національній свідомості та самобутності. Премія присуджується до дня народження В’ячеслава Чорновола – 24 грудня — у розмірі 20 тисяч гривень.

Раніше «Детектор медіа» писав, що на здобуття премії імені В’ячеслава Чорновола цьогоріч надійшло 15 публіцистичних робіт. На розгляд Держкомтелерадіо надійшли переважно друковані твори — книги та газетні публікації. Також серед претендентів на премію є два радіотвори та один документальний фільм. Більшість творів присвячені темі боротьби за українську незалежність.

А торік лауреаткою стала Людмила Житня за публіцистичну книгу «Чорнобиль – очима жінок (Інтерв’ю з атомною катастрофою)».

Фото: nsju.lviv.ua

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2518
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду