Фільм «ЄвроДонбас»: у Великій Британії та Німеччині відбудуться перші покази

Фільм «ЄвроДонбас»: у Великій Британії та Німеччині відбудуться перші покази

24 Жовтня 2022
1676
24 Жовтня 2022
09:06

Фільм «ЄвроДонбас»: у Великій Британії та Німеччині відбудуться перші покази

1676
Документальний фільм розповідає про європейську спадщину українського Донбасу.
Фільм «ЄвроДонбас»: у Великій Британії та Німеччині відбудуться перші покази
Фільм «ЄвроДонбас»: у Великій Британії та Німеччині відбудуться перші покази

Розпочинаються закордонні покази документального фільму «ЄвроДонбас» режисера Корнія Грицюка. Це документальний фільм-розслідування, який націлений розвінчати радянські міфи та розказати, що понад 100 років тому Донбас був невіддільною складовою європейської економіки.

6 жовтня в рамках міжнародного кінофестивалю Kharkiv MeetDocs відбулась прем’єра цього фільму. Показ пройшов успішно, фільм викликав значні дискусії та питання у глядачів, адже історія європейських промисловців майже невідома в Україні, але доводить, що Донбас не є частиною «русского міра».

Команда фільму отримала численні запрошення від європейських країн із пропозиціями показати стрічку. Режисер фільму Корній Грицюк онлайн долучиться до показів у Великій Британії, а потім відправиться у Німеччину.

21 жовтня в Ebbw Vale Institute, в Уельсі, відбулася британська прем’єра фільму. Регіон Уельс є батьківщиною засновника Донецька — Джона Г’юза.

25 жовтня заплановано показ фільму у Шотландії, в університеті Сент-Ендрюса в рамках the Byre World series. Після показів фільму заплановано секцію питань та відповідей з командою стрічки у складі продюсера та режисера, а також дискусію за участю організаторів прем’єри фільму у Британії та глядачів. Зокрема, запрошена Вікторія Донован, яка є лекторкою університету Сент-Ендрюса та науковою консультанткою фільму. 

«Для нас надзвичайно важливо показати фільм в Європі, хоча ми і робили його для українського глядача і сюжет фільму побудований на тому, як насаджували громадянам Радянського Союзу міфи та стереотипи щодо Донбасу. Але саме зараз той час, коли ми розриваємо свої зв’язки з імперією і повертаємось до західного світу. Покази фільму саме у Великій Британії та Німеччині важливі тим, що ці країни безпосередньо брали участь в індустріалізації Донбасу, в розвитку цього регіону в XIX столітті. І це дуже класно — нагадати європейцям про таку сторінку нашої  спільної історії. 100 років тому європейці не змогли відстояти свої інтереси, капітали і навіть людей перед комуністичною навалою. Саме зараз відбувається новий виток історії, коли у нас і в них є шанс відстояти демократичну європейську Україну. Тому ми сподіваємось, що фільм і дискусії навколо нього в Європі будуть помітними і привернуть увагу людей, а медіа допоможуть стимулювати економічну, військову, інституційну допомогу Україні», — говорить режисер Корній Грицюк.

Фільм розповідає про те, що наприкінці XIX століття Донбас був осередком бельгійських, німецьких, французьких, британських та американських поселень, а іноземні підприємці будували на цій землі міста та підприємства. Після революції 1917 року та приходу радянської влади в іноземців відібрали заводи, пам'ять про них була знищена. Команда фільму віднайшла й анімувала ряд унікальних, проте маловідомих архівних матеріалів XIX століття, які показують побут європейців на Донбасі. Експерти, історики та місцеві жителі у фільмі розказують про минуле регіону, яке старанно знищувала та викривляла радянська влада, стираючи з пам'яті людей імена таких європейських підприємців, як Джон Г'юз, Ернест Сольве, Генріх Лауде. У документальному фільмі «ЄвроДонбас» показано іноземну спадщину Маріуполя, Лисичанська, Дружківки, селища Нью-Йорк, які, на жаль, вже неможливо побачити такими, як у фільмі, бо незабаром після зйомок майже всі відзняті об'єкти європейської спадщини знищили російські війська.

У рамках 32-го Фестивалю східноєвропейського кіно у Котбусі, що триватиме 8-13 листопада, відбудеться показ фільму «ЄвроДонбас». Також у рамках фестивалю режисер Корній Грицюк братиме участь у дискусії «SlowTalk» на тему «Current Ukrainian cinema between war reflections and democratisation processes» («Сучасне українське кіно між відображеннями війни та процесами демократизації»). З огляду на російське вторгнення фестиваль фокусується на українській культурі та кіно, що є невіддільними частинами культурного ландшафту Європи.

Виробництво фільму здійснив продакшн 435 ФІЛМС за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Раніше творча група документального фільму Корнія Грицюка «ЄвроДонбас» представила трейлер, повідомляло Державне агенство України з питань кіно

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1676
Читайте також
19.10.2022 12:00
Андрій Кокотюха
для «Детектора медіа»
6 853
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду