Бородянський, Липовецька та інші телепродюсери покажуть свої перші фільми про війну
Бородянський, Липовецька та інші телепродюсери покажуть свої перші фільми про війну
До Дня Незалежності в українських медіа відбудеться прем'єра циклу документальних фільмів про війну Росії проти України «А потім прийшли "братья"». Виробником стрічок є Об’єднання Українських Продюсерів (ОУП). Партнерами прем ʼєрного показу стали НВ, 24 канал, Суспільне, Starlight Media, «Радіо Свобода», Megogo, Sweet.tv, «Київстар ТБ», повідомляє пресслужба ОУП.
Після прем ʼєри документальні стрічки представлять в ефірі національного телемарафону «Єдині новини». Також ведуться переговори з міжнародними дистрибуторами.
Фільми, що їх представить ОУП, були зняті під час війни. Це «Маріуполь. Невтрачена надія», «Дев’ять життів», «Вокзал надії» та «Втрачений дім». Покази розпочнуться 22 серпня.
«Ми святкуємо Незалежність у момент, коли проти нашої незалежності, проти нас розв'язана повномасштабна війна ядерною країною. Країною, що веде з нами цю війну вже сотні років. Зараз у цій війні ми всі — поряд із ЗСУ. Наш внесок — це наші фільми про українців, які своєю силою, волею та любов'ю обов'язково переможуть», — коментує співзасновниця ОУП Алла Липовецька.
«Маріуполь. Невтрачена надія» покаже російсько-українську війну очима пересічних людей, які прожили перший місяць вторгнення у Маріуполі. «Це фільм-свідчення, фільм-правда пересічних містян, які опинилися всередині війни», — йдеться в описі роботи.
«Дев’ять життів» розкриє тему домашніх тварин на війні «у різноманітних ракурсах, від вивозу з зони бойових дій зоопарку до розповіді про Котопапу — рятівника котів».
«Вокзал надії» («Berlin. HopeBahnhof») розкаже історії українських біженців та європейських волонтерів. «Це фільм про глибини гуманізму, що їх людина відкриває у собі, інколи неочікувано навіть для самої себе», — зазначає творча група .
«Втрачений дім» знято навесні 2022 року, відразу після звільнення Київської області від російських військ. У ньому висловлено емоції українців, які втратили свої домівки внаслідок окупації.
«Наші перші чотири проєкти — фільми про напрочуд сильних духом людей», — говорить співзасновниця ОУП Дар’я Легоні-Фіалко. — Складно повірити, що людина здатна таке витримати, але українці вже шість місяців дивують увесь світ. Ми сподіваємося, що наші фільми не лише розкажуть про війну так, як її бачать українці, а й матимуть змогу підтримати самих українців».
«Війна триває. Герої наших фільмів змогли вижити. Зараз на очах всього світу росіяни за допомогою своїх маріонеток і квазіреспублік готують показовий “трибунал” над захисниками Маріуполя в наш День Незалежності. […] Окупанти намагаються знищити всі можливі згадки про свої злочини у Маріуполі. Наш фільм “Маріуполь. Невтрачена надія” від початку мав за мету зафіксувати все, що ми можемо, аби не дати сплюндрувати реальність», — коментує співзасновник ОУП, продюсер акції Володимир Бородянський.
- Читайте також: «Це буде круто, як на Netflix». Володимир Бородянський та Алла Липовецька про майбутні документальні фільми, що фіксують велику війну
Об’єднання Українських Продюсерів (ОУП) засноване у березні 2022 року сімома теле- та кіно- продюсерами задля зйомок кіно про передумови, хід та наслідки російської агресії проти України. Це Володимир Бородянський, Дарія Легоні-Фіалко, Алла Липовецька, Марина Квасова, Ігор Сторчак, Віктор Мірський, Ірина Заря. Окрім завершених чотирьох фільмів у виробництві ОУП знаходяться дев’ять документальних фільма та одна художня стрічка, яка, як підкреслюють в обʼєднанні, стала «першими зйомками повнометражного ігрового кіно в Україні з початку війни».
Ілюстрація надана ОУП