Ольга Герасим'юк: У законопроєкті про медіа немає нічого про обмеження роботи журналістів чи блогерів
Ольга Герасим'юк: У законопроєкті про медіа немає нічого про обмеження роботи журналістів чи блогерів
У законопроєкті про медіа немає жодного слова про обмеження роботи журналістів чи блогерів. Таку думку висловила голова Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення Ольга Герасим'юк в ефірі телемарафону «Єдині новини».
«У цьому законопроєкті немає жодного слова стосовно обмежень діяльності журналістів чи діяльності блогерів. Жодного слова. У даному випадку не варто говорити про спротив, тому що те, що відбувається навколо законопроєкту, – це просто робоча дискусія.
Спротивом це назвати не можна, тому що медіаспільнота широко залучена до роботи над законопроєктом. У робочій групі – юристи різних медіаорганізацій, які знають вимоги всіх медіа та враховують їх. Цей законопроєкт на сьогодні підтримали всі, в тому числі Незалежна медійна рада, якщо говорити про профільні журналістські організації, Національна асоціація медіа, окремі члени Комісії з журналістської етики, інших організацій», – зазначила вона.
Ольга Герасим'юк додала, що в парламенті незабаром мають відбутися слухання, в яких будуть брати участь представники й друкованих медіа, роботу яких наразі не регулює Нацрада. Герасим'юк запевнила, що розширення повноважень регулятора – «це не про санкції», а про «ширший ландшафт» регулювання.
«Завжди всі турбуються, як буде оцінена діяльність того чи іншого медіа, всі бояться якогось тиску. Так було завжди. Але в даному випадку розширення повноважень Національної ради – це не про санкції.
Розширення повноважень означає лише те, що Нацрада тепер буде ширший ландшафт регулювати. Ми раніше говорили тільки про радіо і телебачення, але теперішній медіапростір більшою мірою – це онлайн-медіа, це друковані медіа, які раніше не регулювались. Нацрада тепер буде регулювати – не санкціонувати тільки, бо це не є основна функція Нацради.
Законопроєкт зовсім не про якісь обмеження прав. Це навпаки відповідність правам громадянина. Закон говорить, що кожен громадянин, який вважає себе онлайн-медіа, має право зареєструватися добровільно. Ніхто нікого не буде змушувати. Навпаки, той, хто зареєструється, отримає вищий статус. Він переходить із статусу просто людини, яка висловлюється, і володітиме тими правами, які отримують офіційні журналісти і медіа», – сказала Ольга Герасим'юк.
Нагадаємо, дискусії довкола законопроєкту «Про медіа» тривають. 2 серпня в агенції «Укрінформ» відбувся круглий стіл на тему «Новий закон про медіа – крок до імплементації рекомендацій Єврокомісії в рамках отримання Україною статусу країни-кандидата ЄС». Тим часом йде робота над тим, аби Європейська комісія опрацювала запропоновані зміни і надала свої рекомендації до другого читання законопроєкту.
Узгодження українського медійного законодавства з положеннями директиви ЄС про аудіовізуальні медіапослуги є однією з вимог для вступу України до ЄС. Запропонований у 2019 році, а нині оновлений законопроєкт має стати комплексним документом, що замінить кілька медійних законів. На необхідності його відкритого обговорення та ухвалення наполягали медійники та громадські організації.
- Читайте також: «Важливо зберегти баланс між регулюванням і свободою слова та роботи медіа». Експерти та представники індустрії
Верховна Рада планує ухвалити закон «Про медіа» у двох читаннях восени.