Суд ЄС підтвердив справедливість заборони на мовлення RT France

Суд ЄС підтвердив справедливість заборони на мовлення RT France

27 Липня 2022
1334
27 Липня 2022
16:50

Суд ЄС підтвердив справедливість заборони на мовлення RT France

1334
У рішенні суду зазначено, що заборона не порушує права мовника, оскільки є тимчасовим заходом, застосованим у винятковій ситуації – як реакція на повномасштабну війну, яку проти України розпочала Росія за підтримки своїх пропагандистських ЗМІ.
Суд ЄС підтвердив справедливість заборони на мовлення RT France
Суд ЄС підтвердив справедливість заборони на мовлення RT France

Велика палата суду загальної юрисдикції ЄС відхилила позов RT France щодо відміни заборони на мовлення.

Зазначається, що це перше рішення, ухвалене Великою палатою в прискореному порядку.

У суді нагадали, що Рада Європейського Союзу 1 березня заборонила діяльність на території унії деяких ЗМІ, зокрема RT France, через те, що вони поширювали російську пропаганду та виправдовували агресію РФ проти України. На думку Ради ЄС, Росія веде пропагандистську кампанію, спрямовану проти громадянського суспільства ЄС та сусідніх країн, грубо спотворюючи факти та маніпулюючи ними.

RT France у своєму позові посилалася на чотири заяви про порушення прав на захист, свободу слова та інформації, на ведення бізнесу та на принцип недискримінації за національною ознакою. Також російський мовник ставив під сумнів компетенцію Ради ЄС щодо запровадження подібних заборон.

Суд відповів на це, що Рада ЄС має велику свободу дій щодо визначення мети обмежувальних заходів, прийнятих ЄС. Тим паче, якщо йдеться про необхідність реагувати на серйозну загрозу миру на кордонах ЄС та порушення міжнародного права.

Також суд зазначає, що Раді ЄС не потрібно було заслуховувати позицію RT France, враховуючи виняткові обставини, в яких ухвалювалось рішення про тимчасову заборону. На думку суду, право мовника на те, щоб бути почутим, не порушено, як й інші права, перелічені в позові російської компанії.

«Суд вважає, що враховуючи значущість аудіовізуальних ЗМІ у суспільстві, широкомасштабна медійна підтримка військової агресії Російської Федерації проти України, котра забезпечується у програмах, які транслюються по телебаченню та в інтернеті засобами масової інформації, цілком фінансованими російською державою, може піддаватися обмеженням, що полягають у забороні трансляції в ефір пропаганди на підтримку такої агресії», – йдеться в рішенні.

Читайте також: 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1334
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду