Данілов нарахував в Україні 86 потенційних олігархів

Данілов нарахував в Україні 86 потенційних олігархів

20 Липня 2022
2342
20 Липня 2022
15:38

Данілов нарахував в Україні 86 потенційних олігархів

2342
Реєстр олігархів складають на основі відповідності тої чи іншої персони чотирьом критеріям: статки, політичний вплив, медіа, монополія.
Данілов нарахував в Україні 86 потенційних олігархів
Данілов нарахував в Україні 86 потенційних олігархів

Секретар РНБО України Олексій Данілов під час наради щодо стану виконання антиолігархічного закону повідомив, що нині під ознаки олігарха підпадають близько 86 осіб.

Учасники наради обговорили формування та ведення реєстру олігархів, а також проблемні питання реалізації закону.  

У нараді взяли участь прем’єр-міністр Денис Шмигаль, перший віцепрем’єр-міністр Юлія Свириденко, міністр юстиції Денис Малюська, міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, голова Антимонопольного комітету Ольга Піщанська, т.в.о. голови Служби безпеки України Василь Малюк, посадові особи Апарату РНБО.

29 червня президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про створення реєстру олігархів. РНБО вже підготувала технологічний майданчик для роботи реєстру олігархів на базі системи СОТА.

Згідно із законом, олігархами вважатимуться громадяни, які одночасно відповідатимуть таким ознакам:

  • беруть участь у політичному житті;
  • мають значний вплив на ЗМІ;
  • громадянин є кінцевим бенефіціарним власником суб'єкта господарювання, який має монопольне становище на ринку та протягом одного року поспіль підтримує або посилює це становище;
  • мають активи на понад 1 мільйон прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб.

Особам, яких визнали олігархами, забороняється здійснювати внески (прямо або опосередковано через інших осіб) на підтримку політичних партій, фінансувати будь-яку політичну агітацію або проведення мітингів і демонстрацій з політичними гаслами, бути покупцем (бенефіціаром покупця) при приватизації великих об'єктів.

Виключити особу з реєстру олігархів може РНБО на підставі заяви особи, включеної до реєстру, якщо вона буде відповідати менше, ніж трьом критеріям, які визначені цим законом.

11 липня український бізнесмен Рінат Ахметов повідомив, що його інвестиційна компанія SCM виходить з медійного бізнесу.

«Медіа Група Україна» відмовиться на користь держави від усіх ефірних і супутникових телевізійних ліцензій каналів і від ліцензій друкованих медіа в Україні, а також припинить діяльність онлайн-медіа МГУ.

Ахметов зазначив, що таке рішення є вимушеним і продиктоване антиолігархічним законом, який набирає чинності.

13 липня міністр юстиції Денис Малюська заявив, що Ахметов позбувся одразу двох критеріїв потрапляння до реєстру олігархів після того, як його бізнес-партнер Вадим Новинський склав депутатський мандат, а SCM вийшла із медійного бізнесу.

У червні 2022 року голова Нацагентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков заявив, що створення реєстру олігархів не є актуальним. На його думку, олігархи втратили центри головного впливу, тобто бізнес (наприклад, телеканали). Разом із тим Олексій Данілов повідомив, що РНБО у травні провела засідання, під час якого проголосувала за положення про реєстр олігархів.

Фото: пресслужба РНБО

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2342
Читайте також
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Ігор
855 дн. тому
Під яку класифікацію потрапляють мери міст, які фактично узурпували, приватизували владу у своїх містах. Мають приватні (муніципальні) армії і тітуханів в себе на службі? Старому Рінату дуже легко вдалось позбутися звання олігарха - іншим теж буде легко.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду