Данілов повідомив про п'ять «суб’єктів подання» до реєстру олігархів
Данілов повідомив про п'ять «суб’єктів подання» до реєстру олігархів
Секретар РНБО Олексій Данілов повідомив, що механізм формування реєстру олігархів запущено, вже є п'ять «суб’єктів подання».
«Підставою для включення до Реєстру є рішення РНБО. 5 суб’єктів подання. Деокупація, дерусифікація й деолігархізація!» – написав Данілов у твіттері.
Данілов не надав детальнішої інформації щодо «субʼєктів подання».
????Механізм формування Реєстру олігархів запущено. @ZelenskyyUa затвердив Положення (УП, 29.06.22), яким визначається порядок формування та ведення Реєстру.
— Oleksiy Danilov (@OleksiyDanilov) June 30, 2022
✅ Підставою для включення до Реєстру є рішення РНБО.
5️⃣ суб’єктів подання.
Деокупація, дерусифікація й деолігархізація!
29 червня президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про створення реєстру олігархів.
Закон про деолігархізацію мав повноцінно запрацювати у травні 2022 року. РНБО вже підготувала технологічний майданчик для роботи реєстру олігархів на базі системи СОТА.
Згідно із законом, олігархами вважатимуться громадяни, які одночасно відповідатимуть таким ознакам:
- беруть участь у політичному житті;
- мають значний вплив на ЗМІ;
- громадянин є кінцевим бенефіціарним власником суб'єкта господарювання, який має монопольне становище на ринку та протягом одного року поспіль підтримує або посилює це становище;
- мають активи на понад 1 мільйон прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб.
Особам, яких визнали олігархами, забороняється здійснювати внески (прямо або опосередковано через інших осіб) на підтримку політичних партій, фінансувати будь-яку політичну агітацію або проведення мітингів і демонстрацій з політичними гаслами, бути покупцем (бенефіціаром покупця) при приватизації об'єктів великої приватизації.
Виключити особу з реєстру олігархів може РНБО на підставі заяви особи, включеної до реєстру, якщо вона буде відповідати менше, ніж трьом критеріям, які визначені цим законопроєктом.
Читайте також:
- Влада хоче забрати в олігархів вплив на ЗМІ. Це правда? Це можливо?
- Закон «про олігархів» розмитий і не несе особливої загрози ані ЗМІ, ані самим олігархам – ІМІ
9 червня голова Нацагентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков заявив, що створення реєстру олігархів не є актуальним. На його думку, олігархи втратили центри головного впливу, а саме бізнес (наприклад, телеканали). Разом із тим Олексій Данілов повідомив, що РНБО у травні провела засідання, під час якого проголосувала за положення про реєстр олігархів.
Фото: пресслужба РНБО