Комітет гуманітарної та інформполітики закликав парламент створити ТСК з розслідування фактів колаборації релігійних організацій

Комітет гуманітарної та інформполітики закликав парламент створити ТСК з розслідування фактів колаборації релігійних організацій

16 Червня 2022
990
16 Червня 2022
10:13

Комітет гуманітарної та інформполітики закликав парламент створити ТСК з розслідування фактів колаборації релігійних організацій

990
А також рекомендував владі застосувати персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) проти Російської православної церкви та інших пов’язаних з нею юридичних осіб.
Комітет гуманітарної та інформполітики закликав парламент створити ТСК з розслідування фактів колаборації релігійних організацій
Комітет гуманітарної та інформполітики закликав парламент створити ТСК з розслідування фактів колаборації релігійних організацій

Комітет з питань з питань гуманітарної та інформаційної політики на засіданні 15 червня 2022 року затвердив Рекомендації за результатами слухань у Комітеті 30 травня 2022 року на тему: «Про загрози національній безпеці України, пов’язані з діяльністю релігійних організацій, що мають керівні центри на території держави – агресора».

Комітет рекомендував парламенту створити Тимчасову слідчу комісію «з метою розслідування фактів колабораційної діяльності представників релігійних організацій під час військової агресії Російської Федерації проти України, а також фактів військових злочинів збройних сил Російської Федерації проти духовенства, злочинів у сфері свободи совісті в умовах воєнного стану, зокрема й на тимчасово окупованих територіях».

У Рекомендаціях зокрема йдеться, що діяльність релігійних організацій (об’єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об’єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України, прямо пов'язана із загрозою українській державності, оскільки наявний підвищений ризик спроб використання мереж таких організацій задля поширення ворожих наративів, зокрема й доктрини «русского міра», розробленої в Російській православній церкві. «Водночас можливості системного моніторингу стану та процесів у релігійній сфері досі вкрай обмежені, зокрема й можливості оперативного отримання з державних реєстрів точної інформації про мережу юридичних осіб певного релігійного об’єднання, його нерухомості та джерел отримання коштів», – зазначається в документі.

Комітет закликав органи державної влади:

1.  засудити позицію московського патріарха Кирила, священнослужителів і представників Російської православної церкви, які підтримали військову агресію Російської Федерації проти України, а також доктрину «русского міра», яку протягом багатьох років пропагує Російська православна церква і яка стала одним з ідейних виправдань такої війни;

2.  застосувати персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) проти Російської православної церкви та інших пов’язаних з нею юридичних осіб;

3.  внести необхідні зміни до чинного законодавства, спрямовані на  прозорість організаційної, фінансово-економічної та освітньо-інформаційної діяльності релігійних організацій (об’єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об’єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі – агресорі тощо.

Крім того комітет рекомендував собі «спільно з відповідними комітетами Верховної Ради України утворити багатопрофільну робочу групу для напрацювання законодавчих змін у сфері свободи совісті», а також розглянути можливість створення підкомітету з питань державної політики у сфері свободи совісті та релігійних організацій у складі комітету гуманітарної та інформаційної політики.

Державній службі України з етнополітики та свободи совісті комітет рекомендував створити робочу групу, до якої увійдуть експерти з питань інформаційної безпеки та релігії, для аналізу чинного законодавства з метою ефективного впровадження захисту релігійної та освітньо-інформаційної сфер від наративів ідеології «русского міра».

А Міністерству освіти і науки України порадили запровадити викладання у вищих навчальних закладах гуманітарних дисциплін (логіка, етика, релігієзнавство, філософія) з метою системного формування у здобувачів освіти світоглядних і громадянських якостей, морально-етичних цінностей, загальнокультурної підготовки.

Нагадаємо, комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики 11 травня 2022 року одноголосно підтримав проєкт постанови № 7332 «Про схвалення пропозицій щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) проти представників Російської православної церкви», зареєстрований 29 квітня 2022 року народними депутатами Юлією Клименко, Соломією Бобровською та ін.

Ілюстрація: «РИА Новости»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
990
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду