МКІП не відповіло, як саме витрачатимуть виділені на марафон «FreeДом» 165 млн гривень
МКІП не відповіло, як саме витрачатимуть виділені на марафон «FreeДом» 165 млн гривень
Міністерство культури та інформаційної політики України у відповідь на запит «Детектора медіа» не надало інформації про те, як саме і на що витрачаються 165 млн грн, виділені Кабінетом міністрів на російськомовний телемарафон «FreeДом», який створює ДП «Мультимедійна платформа іномовлення України».
У відповіді зазначено, що кошти були виділені «з метою забезпечення інформаційної безпеки держави, захисту її інформаційного простору та інформування міжнародної спільноти про події, що відбуваються під час збройної агресії Російської Федерації». Ця інформація містилася і в самому розпорядженні уряду про виділення грошей.
«Умови і процедура використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою "Збирання, обробка та розповсюдження офіційної інформаційної продукції", для збирання, обробки та розповсюдження офіційної інформаційної продукції, виробництва та трансляції телерадіопрограм для державних потреб, фінансової підтримки системи державного іномовлення України, встановлено постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 р. № 915 "Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для збирання, обробки та розповсюдження офіційної інформаційної продукції"», – зазначили у міністерстві, не надавши деталей.
Нагадаємо, уряд виділив на «FreeДом» 165 млн грн з резервного фонду державного бюджету 7 травня. МКІП має відзвітувати про використання цих грошей до 30 грудня 2022 року.
Російськомовний марафон «FreeДом» був організований на початку березня силами медіагруп StarLightMedia, «Інтер», «1+1» і «Україна» на базі мультимедійної платформи іномовлення UATV.
Завдання марафону «FreeДом» — дати можливість дізнатися правду про україно-російську війну «російськомовним глядачам з усього світу». Зокрема поява такого каналу стала відповіддю на запит у світі на російськомовний телеканал, який розповідає правду про події в Україні. За інформацією джерел ДМ, значна частина команди, яка виробляє марафон, базується у Варшаві.
Про старт проєкту повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, назвавши його «протистоянням війні в інформаційному просторі» та закликав «разом відкривати очі росіянам».
Аналітик «Детектора медіа» Андрій Любарець аналізував ефір марафону та дійшов висновку, що він значною мірою дублює марафон «Єдині новини» та адресований радше українській, а не закордонній аудиторії.