МКІП: 46 країн-членів ЮНЕСКО бойкотуватимуть комітет всесвітньої спадщини, поки його очолює Росія
МКІП: 46 країн-членів ЮНЕСКО бойкотуватимуть комітет всесвітньої спадщини, поки його очолює Росія
Міністерство культури та інформаційної політики повідомило, що 46 країн-учасниць ЮНЕСКО відмовились брати участь у 45-й сесії Комітету всесвітньої спадщини, поки його очолює РФ.
Проведення засідання було заплановане у російському місті Казань. Сторони Конвенції про всесвітню спадщину 1972 року підписали відповідний відкритий лист через систематичне порушення Росією міжнародного гуманітарного права в Україні.
Країни-підписанти вражені агресивними діями Росії в Україні, де понад місяць тривають інтенсивні бойові дії. Багато людей загинуло, подекуди зруйновані цілі міста.
«Цивілізований світ, який розуміє цінність культурної ідентичності для країни, солідарний з Україною. ЮНЕСКО зобов'язана не допустити головування Росії на 45-ій сесії Комітету Всесвітньої спадщини, а також мають перенести проведення її з Казані. Російська Федерація, яка завдає ударів по нашим церквам, музеям, пам'яткам, театрам, за будь-який обставин не має жодного морального права продовжувати називатись учасником організації, мета якої – опікуватись культурою. Натомість ми радо організуємо проведення комітету у Львові», – прокоментував очільник МКІП Олександр Ткаченко.
Читайте також:
- Сайт «Суспільне Культура» запускає проєкт про те, як Росія століттями нищила все українське
- Український культурний фонд запускає інтерактивну «Мапу культурних втрат»
МКІП закликало ЮНЕСКО перенести 45-ту сесію з російської Казані в український Львів та виключити РФ з лав організації, адже Росія з 2014 року систематично порушує міжнародне гуманітарне право та міжнародні конвенції.
Країни-члени ЮНЕСКО, які відмовились брати участь у 45-й сесії Комітету всесвітньої спадщини, поки його очолює РФ: Афганістан, Албанія, Андорра, Австралія, Австрія, Канада, Колумбія, Хорватія, Кіпр, Чехія, Данія, Еквадор, Естонія, Фінляндія, Франція, Грузія, Німеччина, Угорщина, Ісландія, Ірландія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Молдова, Монако, Чорногорія, Нідерланди, Нова Зеландія, Нігерія, Північна Македонія, Норвегія, Перу, Польща, Португалія, Республіка Корея, Румунія, Сент-Кітс і Невіс, Сан-Марино, Словаччина, Словенія, Іспанія, Швеція, Сполучене Королівство Великої, Британії та Північної Ірландії, Україна, Сполучені Штати Америки.
Раніше Міністерство культури та інформаційної політики запустило ресурс для збору фото- та відеодоказів руйнування української культурної спадщини, яке завдали російські окупанти.
Також МКІП відкрило мультивалютний благодійний рахунок для підтримки культури та медіа в Україні.
Графіка: МКІП