Держкіно стверджує, що не має заборгованості із виплат кешрібейтів

Держкіно стверджує, що не має заборгованості із виплат кешрібейтів

4 Лютого 2022
1406
4 Лютого 2022
12:52

Держкіно стверджує, що не має заборгованості із виплат кешрібейтів

1406
Але їх ще нікому і не виплачували.
Держкіно стверджує, що не має заборгованості із виплат кешрібейтів
Держкіно стверджує, що не має заборгованості із виплат кешрібейтів

Державне агентство України з питань кіно стверджує, що не має заборгованості із виплат кешрібейтів (держсубсидії, яка покриває частину витрат для іноземних кіновиробників, що знімають кіно в Україні). Про це йдеться у відповіді Держкіно на запит «Українських новин».

«Заборгованість із виплати державної субсидії для повернення частини кваліфікованих витрат відсутня», – повідомили у Держкіно.

При цьому у відповіді відомства зазначається, що за період 2020-2021 років кешрібети не виплачували жодному суб'єкту кінематографії.

Нагадаємо, зйомки першого фільму, який претендував на кешрібейт, відбулись у серпні-вересні 2020 року: у Києві знімали стрічку «Останній найманець» для Netflix. Партнером з українського боку виступила компанія «Еппл Три Продакшнс», співзасновниками якої є вітчизняна Star Media та британська Ollev UK Ltd. «Еппл Три Продакшнс» подала документи до Держкіно, але передбачені законом терміни розгляду вже не дозволяли розраховувати на бюджет 2020-го. Однак і в 2021-му іноземний кіновиробник не отримав відшкодування витрат.

Відділ міжнародної діяльності Держкіно заявляв, що причина відсутності виплат кешрібейтів – суперечності в самому законі. У «Еппл Три Продакшнс» пояснювали, що одним із пунктів закон зобов'язує іноземного суб'єкта бути зареєстрованим в українському «Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», що неможливо. Також у ньому міститься некоректна кваліфікація витрат, детально не уточнений механізм транзиту грошей через українську компанію тощо.

У липні 2021 року Комітет Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики презентував проєкт змін до закону про держпідтримку кінематографії. У ньому було уточнено перелік документів, необхідних для проходження культурного тесту та отримання субсидії, а також порядок їхнього подання.

В Україні кешрібейт формально існує з весни 2017 року та регулюється статтею 11 Закону «Про державну підтримку кінематографії в Україні». Восени 2019 року розмір компенсації іноземним кінокомпаніям збільшили з 16,6% до 25%.

Водночас у законі кешрібейт був прописаний не як пряме повернення державою частини грошей безпосередньо іноземному кіновиробнику, а як «державна підтримка у вигляді субсидії» саме вітчизняному суб'єкту. Тобто українській компанії, яка мала потім передати кошти іноземному партнеру.

У редакції від 2019 року закон розкритикували великі українські виробники, тому що він передбачав сплату з кешрібейтів податку на додану вартість та забороняв залучати до роботи приватних підприємців. Проблему з ПДВ вирішили в 2020-му.

Детальніше про систему кешрібейтів в Україні та про те, в чому були труднощі з їх отриманням, – читайте в матеріалі «Детектора медіа».

Фото: istockphoto.com

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1406
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду