Прем'єр Хорватії перепросив через заяви президента Мілановича про Україну

Прем'єр Хорватії перепросив через заяви президента Мілановича про Україну

26 Січня 2022
3998
26 Січня 2022
11:59

Прем'єр Хорватії перепросив через заяви президента Мілановича про Україну

3998
Андрей Пленкович: Від імені уряду прошу вибачення перед українцями за такі недолугості.
Прем'єр Хорватії перепросив через заяви президента Мілановича про Україну
Прем'єр Хорватії перепросив через заяви президента Мілановича про Україну

Прем'єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович перепросив через скандальну заяву президента країни Зорана Мілановича щодо України.

Офіційний коментар прем’єра Пленковича розміщено у твіттері уряду Хорватії.

«Враховуючи те, що в Україні наших солдатів немає, а контингент, який знаходиться у Польщі, вже повернувся, я не знаю, яких саме військових має намір вивести президент. Його заява про корупцію в Україні – це не наша позиція, і я від імені уряду прошу вибачення перед українцями за такі недолугості», – говориться в заяві Пленковича.

25 січня 2022 року президент Міланович заявив, що Майдан був «переворотом», а Україна є однією з найкорумпованіших країн, якій не місце в НАТО. Він додав, що якщо буде ескалація, Загреб виведе з регіону «останнього хорватського солдата».

МЗС України заявило, що слова Мілановича про Революцію гідності є образливими, а заява про членство України в НАТО і недоречність допомоги у конфлікті з Росією викликає «глибоке розчарування». МЗС додало, що Міланович ретранслює наративи російської пропаганди.

Хорватія – парламентська республіка, президент не має великих повноважень, однак є головнокомандувачем збройних сил та опікується зовнішньою політикою.

Читайте також: 

В 2014 році Росія окупувала Крим та інспірувала виступ сепаратистів в Луганській і Донецькій областях, створивши терористичні утворення «ДНР» та «ЛНР». У 2014 і 2015 роках відбулося пряме військове вторгнення армії РФ на територію України з метою військової допомоги бойовикам Донбасу.

1 листопада 2021 року видання Politico оприлюднило нові супутникові фотографії, які, за його даними, підтверджують повідомлення The Washington Post від 30 жовтня про те, що Росія знову накопичує війська і військову техніку на кордоні з Україною. Навесні 2021 року Росія вже демонстративно стягувала велику кількість військовослужбовців та техніки до кордонів України, називаючи це «навчаннями».

4 грудня видання Bild з посиланням на джерела у західних розвідках опублікувало мапу, згідно з якою ймовірний напад Росії на Україну планується в три етапи на початку 2022 року з метою захоплення до двох третин території, включаючи Київ.

Голова Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявив, що Росія готує масштабну військову операцію проти України на кінець січня – початок лютого 2022 року і може завдати удару одразу з кількох напрямків.

19 січня 2022 року «Радіо Свобода» і Conflict Intelligence Team повідомили, що російські війська, які перекидають з Далекого Сходу РФ на «навчання» до Білорусі, знаходяться за 40 кілометрів від кордону України.

Зокрема, російські частини розташувались поблизу білоруського міста Гомель, за 40 км від Чернігівської області та за 90 км від Київської області.

У січні 2022 року Велика Британія на тлі російської ескалації почала поставляти ЗСУ оборонне озброєння – високоточні протитанкові комплекси NLAW. Збільшили допомогу Україні також і США.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс не буде розміщувати свої війська в Україні на тлі зростання агресії з боку Росії. 

Фото: EU2017EE Estonian Presidency/Flickr

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3998
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду