МЗС щодо заяви президента Хорватії про Україну: Ретранслює наративи російської пропаганди

МЗС щодо заяви президента Хорватії про Україну: Ретранслює наративи російської пропаганди

26 Січня 2022
3952
26 Січня 2022
09:35

МЗС щодо заяви президента Хорватії про Україну: Ретранслює наративи російської пропаганди

3952
МЗС: Україна вимагає публічного спростування образливих заяв Зорана Мілановича та їхнього неповторення в майбутньому.
МЗС щодо заяви президента Хорватії про Україну: Ретранслює наративи російської пропаганди
МЗС щодо заяви президента Хорватії про Україну: Ретранслює наративи російської пропаганди

МЗС відреагувало на заяву президента Хорватії Зорана Мілановича щодо перспектив членства України в НАТО.

Згідно з виданням Dnevnik, Міланович заявив, що Майдан був «переворотом», а Україна є однією з найкорумпованіших країн, якій не місце в НАТО. Він додав, що якщо буде ескалація, Загреб виведе з регіону «останнього хорватського солдата».

МЗС України заявило, що слова Мілановича про Революцію Гідності є образливими, а заява про членство України в НАТО і недоречність допомоги у конфлікті з Росією викликає «глибоке розчарування».

«Твердження Зорана Мілановича про події Революції гідності ображають пам’ять українців та іноземців, які віддали свої життя заради європейського майбутнього України… Хорватський президент продемонстрував своє зневажливе ставлення і невдячність за допомогу, яку Україна й українці надавали Хорватії під час її боротьби за незалежність, а також в боротьбі з руйнівними пожежами минулоріч. Але ми впевнені, що ця невдячність є його особистою рисою і не поширюється на хорватський народ, з яким нас єднає дружба і взаємна повага», – заявили в дипвідомстві.

МЗС додало, що Міланович ретранслює наративи російської пропаганди, його слова «не відповідають послідовній офіційній позиції Хорватії на підтримку суверенітету і територіальної цілісності України, завдають шкоди двостороннім відносинам, а також підважують єдність ЄС і НАТО в умовах нинішніх безпекових загроз в Європі».

МЗС України викликало для пояснень посла Хорватії Аніцу Джамич та вимагає публічного спростування заяв президента Хорватії.

Хорватія – парламентська республіка, президент не має великих повноважень, однак є головнокомандувачем збройних сил та опікується зовнішньою політикою.

Читайте також: 

В 2014 році Росія окупувала Крим та інспірувала виступ сепаратистів в Луганській і Донецькій областях, створивши терористичні утворення «ДНР» та «ЛНР». У 2014 і 2015 роках відбулося пряме військове вторгнення армії РФ на територію України з метою військової допомоги бойовикам Донбасу.

1 листопада 2021 року видання Politico оприлюднило нові супутникові фотографії, які, за його даними, підтверджують повідомлення The Washington Post від 30 жовтня про те, що Росія знову накопичує війська і військову техніку на кордоні з Україною. Навесні 2021 року Росія вже демонстративно стягувала велику кількість військовослужбовців та техніки до кордонів України, називаючи це «навчаннями».

4 грудня видання Bild з посиланням на джерела у західних розвідках опублікувало мапу, згідно з якою ймовірний напад Росії на Україну планується в три етапи на початку 2022 року з метою захоплення до двох третин території, включаючи Київ.

Голова Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявив, що Росія готує масштабну військову операцію проти України на кінець січня – початок лютого 2022 року і може завдати удару одразу з кількох напрямків.

19 січня 2022 року «Радіо Свобода» і Conflict Intelligence Team повідомили, що російські війська, які перекидають з Далекого Сходу РФ на «навчання» до Білорусі, знаходяться за 40 кілометрів від кордону України.

Зокрема, російські частини розташувались поблизу білоруського міста Гомель, за 40 км від Чернігівської області та за 90 км від Київської області.

У січні 2022 року Велика Британія на тлі російської ескалації почала поставляти ЗСУ оборонне озброєння – високоточні протитанкові комплекси NLAW. Збільшили допомогу Україні також і США.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс не буде розміщувати свої війська в Україні на тлі зростання агресії з боку Росії. 

Фото: PES Communications/Flickr

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3952
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду