Канал «Дом» на загальнонаціональному рівні не зможе бути російськомовним – нардеп

Канал «Дом» на загальнонаціональному рівні не зможе бути російськомовним – нардеп

17 Грудня 2021
2486
17 Грудня 2021
09:25

Канал «Дом» на загальнонаціональному рівні не зможе бути російськомовним – нардеп

2486
Канал на загальнонаціональному рівні автоматично підпадає під дію закону про телебачення і радіомовлення.
Канал «Дом» на загальнонаціональному рівні не зможе бути російськомовним – нардеп
Канал «Дом» на загальнонаціональному рівні не зможе бути російськомовним – нардеп

Канал для тимчасово окупованих територій «Дом» у разі виходу на загальнонаціональний рівень не зможе бути російськомовним.

Про це повідомив голова Комітету з прав людини, нардеп «За майбутнє» Дмитро Лубінець, який є автором законопроєкту (№4487) щодо зміни статусу мовника.

За словами Лубінця, оскільки канал може стати загальнонаціональним, то автоматично підпадає під дію закону про телебачення і радіомовлення. Його положення передбачають використання мовниками державної мови.

Нагадаємо, закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної» вносить зміни до галузевого закону про телебачення і радіомовлення, яким посилюються вимоги щодо обов’язкової частки звучання української мови.

Так, для загальнонаціональних і регіональних телерадіоорганізацій передачі та/або фільми, виконані державною мовою, у загальному тижневому обсязі мовлення мають становити не менше як 90 відсотків. Для місцевих мовників цей показник зріс до 80 відсотків.

Також до 90 відсотків підвищено частку звучання українською випусків новин в ефірі телерадіоорганізації, які здійснюють ефірне, багатоканальне (цифрове) чи супутникове мовлення.

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремень вже закликав парламентарів не підтримувати законопроєкт №4487.

«Сьогодні до порядку денного засідання Верховної Ради України знову внесений законопроєкт №4487, поправками до якого пропонується в ефірі одного з телеканалів здійснювати показ передач та фільмів недержавною мовою на всій території України».

Щодо неприпустимості ухвалення цього законопроєкту з відповідними поправками уповноважений звернувся до спікера Верховної Ради Руслана Стефанчука.

15 грудня 2021 року парламентський Комітет з прав людини рекомендував прийняти у другому читанні та в цілому проєкт змін до закону України «Про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб».

Таким чином, російськомовний канал «Дом», який створювався для мовлення на тимчасово окуповані території, де-факто набуває загальнонаціонального масштабу і зможе конкурувати з приватними телеканалами. Законопроєкт № 4487 вже внесений до порядку денного пленарного засідання.

Читайте також: 

«Дом» розпочав роботу у березні 2020 року, він мовить на тимчасово окупованих територіях (ТОТ) для «об'єктивного інформування українців на території Донецької та Луганської областей, АР Крим та м. Севастополя та їхнього повернення до українського порядку денного».

Головна мета каналу задекларована як інформаційне сприяння реінтеграції ТОТ, що включає в себе формування позитивного ставлення до реінтеграції у громадян України та інформаційне сприяння участі в цьому процесі країн-партнерів.

Однак за даними УП, зона впевненого прийому сигналу каналу «Дом» ледь доходить до окупованого Луганська.

Наразі дивитись «Дом» можна на вільних територіях України через супутник та в інтернеті, він поступово набуває статусу «всеукраїнського російськомовного державного телеканалу».

У 2021 році Державне підприємство «Мультимедійна платформа України» (куди входять телеканали «Дом» та UATV) отримало з бюджету 977 мільйонів гривень.

У 2022 році на платформу іномовлення з бюджету виділяють вже значно скромнішу суму – 362 мільйони гривень.

Фото: Дмитро Лубінець/Facebook

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2486
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Підтримай нас! Стань частиною проєкту!
Щодня наша команда готує для вас найсвіжі та незалежні матеріали. Ми будемо надзвичайно вдячні за будь-яку вашу підтримку. Ваша підтримка – це можливість зробити ще більше!
Підтримати нас
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду