Сергій Притула заявив, що створює політичну партію
Шоумен, ведучий Нового каналу та ексучасник партії «Голос» Сергій Притула в ефірі «24 каналу» заявив, що створює політичну партію. Вона на етапі формування, тому її назву він обіцяє розкрити пізніше.
«Це однозначно буде не віртуальна історія. Проте й поспішати з набуттям суб'єктності я не буду», – додав він.
Партія братиме участь у парламентських виборах, які мають пройти 2023 (або 2024) року: «першочергово у планах на горизонті стоїть парламентська кампанія».
«Інституційно парламент не давав познущатись з країни за усі роки і переламати об коліно Конституцію. Не важливо, хто був президентом. І за Леоніда Кучми, і за Віктора Януковича саме парламент був "тим" інститутом. Окрім, звичайно, людського протесту, якщо ми говоримо про Януковича», – пояснив Притула.
7 червня телеведучий та політик Сергій Притула оголосив про вихід з партії «Голос» через «дії нового керівництва» політсили.
Притула наголосив, що не йде з політики, а йде з партії, яка, на його думку, вже не відповідає своїм початковим засадам. Також він розкритикував керівництво політсили.
У 2019 році на виборах до Верховної Ради Притула був 30-м номером у партійному списку політсили, і до парламенту не обрався. У 2020 році Притула балотувався на посаду мера Києва від «Голосу», посівши третє місце із результатом у 7,87%.
У лютому 2021 року Притулу виключили з політради «Голосу», він також перестав бути заступником голови партії.
У квітні Притула заявив, що хоче стати новим керівником партії «Голос». Політик додав, що спробує пришвидшити процес зі скликання з'їзду партії, на якому можуть обрати нове керівництво «Голосу».
За словами Притули, за керівництва Кіри Рудик «партія йде не туди і переживає величезні проблеми».
Очільниця партії «Голос» Кіра Рудик коментуючи заяву Притули про бажання очолити цю політичну силу зазначила, що має високу підтримку патрійців, а «партійна робота – це не виступи у клубах».
Заочна полеміка Притули та Рудик відбулася на тлі внутрішньої кризи у партії, коли низка нардепів фракції «Голос» в Раді звинуватили партійне керівництво в «узурпації влади» та «зачистці незгодних».
Наприклад, нардеп Ярослав Юрчишин заявив, що керівництво партії і фракції може тісно співпрацювати з Офісом президента, що не влаштовує частину партійців. На думку оглядачів, партія «Голос» опинилася під загрозою розколу, адже окремі нардепи фракції заявили, що вимагатимуть відставки чинних керманичів «Голосу».
29 березня низка нардепів фракції «Голос» оприлюднили спільну заяву, в якій закликали ініціювати проведення з’їзду партії, щоб обрати нове керівництво та змінити статут.
Депутати у заяві звинуватили керівників партії і фракції Кіру Рудик та Ярослава Железняка в тому, що вони використовують «Голос» для «самопіару та підігрування владі».
Лідером партії «Голос» був Святослав Вакарчук. 11 червня 2020 року він зареєстрував заяву про складання повноважень народного депутата.
26 червня 2020 року з'їзд партії «Голос» достроково припинив повноваження Святослава Вакарчука. Замість нього до парламенту зайшов доброволець, «кіборг», режисер та актор Андрій Шараскін. Після припинення повноважень Вакарчука новим керівником партії була обрана Кіра Рудик.
У грудні 2020 року нардеп Сергій Рахманін пішов з посади голови парламентської фракції «Голос». Новим головою фракції став нардеп Ярослав Железняк.
Фото: Дмитро Ларін та Назарій Мазилюк / Українська правда