Найбільший білоруський паблік з мемами на політичну тематику «Чай з малинавым варэннем» визнали екстремістським

Найбільший білоруський паблік з мемами на політичну тематику «Чай з малинавым варэннем» визнали екстремістським

1 Вересня 2021
3260
1 Вересня 2021
18:59

Найбільший білоруський паблік з мемами на політичну тематику «Чай з малинавым варэннем» визнали екстремістським

3260
Під час протестів сатиричний канал активно постив інформацію про події та меми, пов’язані з ситуацією у країні.
Найбільший білоруський паблік з мемами на політичну тематику «Чай з малинавым варэннем» визнали екстремістським
Найбільший білоруський паблік з мемами на політичну тематику «Чай з малинавым варэннем» визнали екстремістським

У Білорусі суд Центрального району Мінська визнав екстремістським сатиричний телеграм-канал з мемами «Чай з малінавим вареннем».

Про це повідомили в Головному управлінні по боротьбі з організованою злочинністю і корупцією МВС Білорусі.

«Зберігання екстремістських матеріалів, а так само підписка на telegram-канали та чати, визнані екстремістськими тягне за собою адміністративну відповідальність», – заявили у відомстві.

На питання «Детектора медіа», чи вплине це рішення на подальшу роботу пабліків, там відповіли ось цим мемом.

На каналі майже 140 тисяч підписників. Канал постить меми на соціально-політичну тематику і є одним з найбільших медіаресурсів, які читають через меми.

Під час протестів у Білорусі, що спалахнули після президентських виборів в серпні 2020 року, телеграм-канал також висвітлював політичні події та викладав фото і відео з акцій.

Назва каналу відсилає до випадку, який стався на давній пресконференції самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка. 2011 року кореспондент намагався спитати його щось незручне, але Лукашенко перебив його і запропонував усім присутнім випити кави, зазначивши, що сам він дуже любить чай з малиновим варенням. Потім він запропонував його дівчині, яка брала участь в заході.

Нагадаємо, що 18 лютого 2021 року суд у Мінську засудив журналісток «Белсату» Катерину Андреєву (Бахвалову) та Дар'ю Чульцову до двох років колонії загального режиму. Їх визнано винними в «організацію і підготовці дій, які грубо порушують громадський порядок». Фактично, журналісток засудили за стрім, під час якого вони зафільмували силовий розгін мирної акції пам'яті загиблого активіста Романа Бондаренка. 

Катерина Андреєва є співавтором книги «Білоруський Донбас» про білорусів, які воюють на Донбасі. Ця книга також була визнана білоруською владою «екстремістською». 

У липні 2021 року влада Білорусі визнала «екстремістськими» сайт і соцмережі каналу «Белсат». 

У травні 2021 року влада розпочала масштабну кампанію репресій проти найбільшого інтернет-порталу Tut.by. МВС Білорусі просить визнати всі матеріали Tut.by «екстремістськими» і заборонити їх поширення. За гратами знаходяться 15 співробітників редакції і осіб, пов'язаних з Tut.by.

Також у травні спецслужби Білорусі захопили опозиційного журналіста Романа Протасевича, змусивши літак, на якому той летів до Вільнюса, приземлитись у Мінську. 

У липні 2021 року влада фактично закрила одне з найстаріших видань Білорусі «Наша Ніва», сайт видання заблокований. Правоохоронці затримали чотирьох співробітників редакції: головного редактора Єгора Мартиновича, якого побили під час затримання, головреда журналу «Наша історія» Андрія Динька, начальника відділу реклами і маркетингу Андрія Скурка. Зараз за гратами залишаються Мартинович та Скурко.

Також влада розпочала наступ на білоруську редакцію «Радіо Свобода» – 16 липня силовики навідались до офісу «Радіо Свобода» у Мінську, виламали двері та вилучили майже всю техніку. Також силовики затримали журналістів, які працюють у редакції, або були з нею раніше пов'язані.  

Загалом, у Білорусі за ґратами перебувають 29 журналістів, двом з них оголосили вирок, з початку року зафіксовано шість нападів на журналістів, 107 обшуків, майже всі вони пройшли з конфіскацією майна.

Фото: «Чай з малінавим вареннем»/Telegram

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3260
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду